HOT Kobieta Moda

Finał koszulkowej afery z Kylie i Kendall Jenner?

Share On Facebook

Te koszulki wywołały falę krytyki, internauci szaleli, ale na tym się nie skończyło. Nie tylko fani muzyki są zbulwersowani, ale też… Michael Miller – fotograf!

Jakiś czas temu głośno było o koszulkach przedstawiających legendarne gwiazdy muzyki, na których znajdowały się zdjęcia, a nawet selfie z Instagrama przedstawiające Kylie i Kendall Jenner. Zdjęcia oraz więcej informacji w tej sprawie znajduje się w tym artykule. 

Nie byłoby nic złego w tym, gdyby dziewczyny stworzyły ubrania przedstawiające jedynie ich wizerunek. Cały problem polegał na tym, że one swoim wizerunkiem zakrywały loga ikon muzyki, poczynając od Pink Floyda, poprzez Metallicę, a na Tupacu kończąc. Dla przypomnienia:

W Internecie takie rzeczy nie uchodzą płazem. Fala hejtu zalała Instagram i Twittera, a fani odważnie komentowali propozycję projektantek. Kolekcja bardzo szybko została wycofana ze sprzedaży, zwłaszcza, że ceny były dość wysokie. Kendall nawet opublikowała na swoim Twitterze przeprosiny w tej sprawie:

„Te projekty nie były dobrze przemyślane i głęboko przepraszamy każdego, kto czuł się zdenerwowany lub/i urażony, a szczególnie rodziny artystów. Jesteśmy wielkimi fankami ich muzyki i w żaden sposób nie było naszą intencją okazanie braku szacunku ikonom kultury. T-shirty zostały wycofane ze sprzedaży, a wszystkie wizerunki zostały usunięte. Wykorzystamy to jako możliwość wyciągnięcia lekcji z tych błędów i jeszcze raz bardzo przepraszamy”.

Ale to nie koniec tej historii. Michael Miller – fotograf, który posiada prawa do jednego ze zdjęć użytych przez projektantki, złożył pozew do sądu w tej sprawie. Chroni prawa autorskie do fotografii Tupaca i wcale mu się nie dziwimy. Czy na jednym pozwie się skończy? O tym przekonamy się zapewne już niebawem.

Zdjęcie główne: Instagram