Kobieta Make up

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Share On Facebook

Mocno podkreślone spojrzenie jest absolutnym must have przy wielu stylizacjach. A najlepszy efekt można uzyskać przy pomocy idealnej kreski! Jak ją wykonać?

Podkreślone oczy sprawiają, że kobieta czuje się pewniej, jest bardziej seksowna, a jej uwodzicielskie spojrzenie zwraca uwagę każdego mężczyzny. Jednak tak popularna dziś kreska wcale nie jest prosta do zrobienia. Wiele kobiet unika jej jak ognia, ponieważ na każdej powiece tworzą inny byt. A przecież te powinny być do siebie podobne niczym siostry! Mamy dla Was kilka porad, które przybliżą Wam tajniki namalowania idealnej kreski.

Wybór odpowiedniego eyelinera

Wydawać by się mogło, że nie ma nic skomplikowanego w wyborze eyelinera. Idę do sklepu, biorę pierwszy lepszy z półki i gotowe. O nie, moje drogie! To wcale nie jest takie oczywiste. Bardziej zaawansowane panie mogą pozwolić sobie na eyeliner w płynie, który ma bardzo cienki pędzelek i pozwoli na wykonanie precyzyjnej kreski. Jednak wcale nie prowadzi się go tak łatwo, dlatego jeśli ręka nie jest stabilna, na powiecie powstaną istne fale. Dlatego dla początkujących poleca się wybór eyelinera z filcową końcówką, która nie tylko jest krótsza, ale też bardziej stabilna.

Jak zrobić kreskę eyelinerem

Wybór odpowiedniego koloru eyelinera

Klasyczna czerń nie każdemu będzie pasować. Teraz możemy trochę poszaleć. Tak duży wybór kolorystyczny robi wrażenie i bez wątpienia każda klientka znajdzie coś idealnego dla siebie.

  • czarny kolor będzie dobrze wyglądać przy rzadkich rzęsach, ponieważ je optycznie zagęści,

  • blondynki powinny raczej unikać czerni, lepiej by sięgnęły po brązy lub granaty, dzięki temu makijaż będzie wyglądał naturalnie i unikną efektu przerysowania,

  • na szaleństwo zawsze przyjdzie czas, dlatego odważne kobiety mogą pozwolić sobie na kolorowe eyelinery w metalicznych odcieniach.

Co pod kreskę?

Sama kreska nie wystarczy. Najpierw powieka powinna zostać odpowiednio przygotowana, aby makijaż utrzymał się przez długi czas i sam proces malowania był łatwiejszy. Powiekę należy dobrze oczyścić, a następnie użyć dowolnej bazy pod cienie do powiek. To powinno przynieść zamierzony efekt.

Jaki kształt kreski wybrać?

Nie jest to wcale tak proste zadanie. W końcu każda z nas ma inny kształt twarzy, oka. Dlatego warto dowiedzieć się jakie są rodzaje kresek i jakie efekt dzięki nim można uzyskać:

  • kreska, która kończy się poza granicami powiek, a jej końcówka jest uniesiona do góry optycznie powiększy oczy, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet z niewielkimi oczami,

  • kreska wychodząca zarówno poza wewnętrzny, jak i zewnętrzny kącik oka dobrze zda egzamin w przypadku okrągłych oczu,

  • kreska znajdująca się tylko i wyłącznie w samym kąciku oka, powinna wyglądać świetnie przy oczach, które są szeroko rozstawione.

Jak zrobić kreskę eyelinerem

Jak narysować idealną kreskę?

Mamy już wybrany rodzaj eyelinera, jego kolor, kształt samej kreski, a powieka jest już gotowa do działania. W takim razie czas na malowanie! Postępowanie według poniższych kroków pomoże w wykonaniu idealnej kreski.

  • Jeśli ręka nie jest stabilna i trzęsie się, można ją położyć na blacie, dzięki temu zyska oparcie i będzie łatwiej poprowadzić nią równą linię.

  • Na powiece należy zaznaczyć dwa punkciki – na początku oraz końcu powieki i połączyć je w jedną kreskę. Jeśli to stanowi problem, można zrobić kilka malutkich kropeczek, co powinno ułatwić sprawę.

  • Wszystkie kroki należy wykonywać równolegle na obu powiekach.

  • Jeśli kreski znacznie się od siebie różnią można je skorygować przy pomocy patyczka nasączonego płynem do demakijażu.

Jest małe prawdopodobieństwo, że kreski wyjdą idealne za pierwszym razem. Praktyka czyni mistrza, dlatego nie warto się poddawać, a trzeba działać!

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem przy pomocy łyżeczki?

Jeśli powyższy sposób wciąż sprawia trudność, możemy spróbować wykonać kreskę na powiecie przy pomocy… łyżeczki! Po przygotowaniu powieki należy ułożyć uchwyt łyżeczki do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób stworzy się nam linia prosta, która będzie łączyć oko z końcówką brwi. Wtedy należy namalować prostą linię, która będzie sięgać połowy tejże odległości. Kolejnym krokiem jest przyłożenie zaokrąglonej krawędzi łyżeczki w celu narysowania brakującej części kreski. Ta metoda pozwoli na idealne dobranie grubości kreski. Pozostanie nam jedynie uzupełnienie środka i dorysowanie linii wzdłuż rzęs. Na poniższym filmiku znajduje się zastosowanie tej metody w praktyce:

Przeczytaj również: 5 sposobów na wybranie idealnych cieni do powiek