surrealistyczny make up
HOT Make up

Surrealistyczny make up? Oto dzieła @cedoviste

Share On Facebook

Dali, Magritte, Miro… znacie dzieła surrealistów? Te makijaże przypominają obrazy twórców z pierwszej połowy ubiegłego wieku! Oto @cedoviste i jej surrealistyczny make up.

Zdefiniowany w latach ’30 dwudziestego wieku surrealizm łamał wszelkie konwencje. Buntował się przeciwko normom w sztuce a artystom dawał nieskończoną wolność tworzenia. Oko na środku twarzy? Zaburzona perspektywa? Złudzenia optyczne? W surrealizmie wszystko było dozwolone a dzieła zaskakiwały i… szokowały.

Dziś, kiedy modne i możliwe jest praktycznie wszystko, po coraz bardziej zaskakujące rozwiązania sięgają również makijażyści, zajmujący się tą sztuką na co dzień, lub pasjonaci, tworzące makijażem niecodzienne dzieła.

Jedną z takich pasjonatek jest Ana, studentka psychologii z Podgoricy – stolicy Czarnogóry. Ana jest użytkowniczką aplikacji Instagram, jej nick to @cedoviste, a jej profil obserwuje ponad 59 tysięcy użytkowników.

Ana tworzy makijaże. Wchodząc na jej profil nie należy jednak spodziewać się klasycznych make up’ów. Idealnie wyrysowana brew? Smokey eye i usta w kolorze nude? Błyszczyk? Róż? Rozświetlacz? To nie są makijaże w stylu @cedoviste. Nie zawiodą się jednak Ci, dla których im bardziej zaskakująco, tym lepiej.

Sztuka iluzji to istota makijaży wykonywanych przez @cedoviste:

Tb to this one 😊

A post shared by Ana (@cedoviste) on

Która twarz jest prawdziwa?

Twarz, klatka, oko – to jedne z najczęściej pojawiających się motywów w dziełach surrealistów. Znajdziemy je również w makijażach @cedoviste:

I was so proud on this illusion and I still am. 😁

A post shared by Ana (@cedoviste) on

Jesteśmy pod wrażeniem dzieł wykonywanych przez @cedoviste. A co Wy o nich sądzicie?