maluch dla Hanksa odsłonięty
Hot News Lifestyle Mężczyzna

Maluch dla Hanksa. Samochód poleci do aktora jeszcze w tym roku

Share On Facebook

W końcu zaprezentowano malucha dla Toma Hanksa. Hollywoodzki aktor otrzyma samochód z Bielska-Białej jeszcze w tym roku. Dlaczego jest biały?

Wczoraj w centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej, w godzinach południowych rozpoczął się finał akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. Co ciekawe, odsłonięcia dokonano w 61 urodziny gwiazdora. Prezent otrzyma mimo to z lekkim opóźnieniem. Biały fiat 126p poleci do Stanów na przełomie września i października.

Jak to się wszystko zaczęło?

Akcja podarowania Tomowi Hanksowi legendarnego malucha rozpoczęła się od niewinnego zdjęcia opublikowanego na Twitterze. Na swoim profilu aktor takich hitów jak „Forest Gump”, „Szeregowiec Ryan”, „Filadelfia”, „Zielona Mila” czy najnowszych z przygodami Roberta Langdona zamieścił zdjęcie przy maluchu, który akurat stał na ulicy Budapesztu – Hanks w tym czasie kręcił film „Inferno”. Polscy internauci od razu się uaktywnili, śląc liczne komentarze pod postem.

Aktor podchwycił temat i wykorzystał sytuację do zaprezentowania się jeszcze przy innych napotkanych maluchach. Internauci byli zachwyceni. Postanowili urzeczywistnić marzenie aktora o „jego nowym aucie”.

I'm so excited about my new car!! Hanx.

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on

I got a new car! Hanx

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on

Nie minęła chwila, kiedy postanowiono podarować Tomowi Hanksowi „biedronkę”. Zorganizowano akcję „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, dzięki której podekscytowany maluchem aktor otrzyma go w swoje urodziny. 9 lipca 2017 roku, w 61 urodziny hollywoodzkiego gwiazdora, odbył się finał całej akcji. Media szalały a sam aktor dziękował z telebimu całej zebranej społeczności za życzenia i prezent.

Dlaczego maluch jest biały? Ma to związek z miastem oraz z tym, że to oryginalny kolor fabryczny auta. Wszystko musiało być podporządkowane oryginalności samego samochodu. We wnętrzu natomiast znalazły się elementy charakterystyczne dla samego Hanksa, m.in. klawisze z maszyny do pisania.

Trzeba również pochwalić pomysłodawców całej akcji. Maluch dla Hanksa to świetna reklama i promocja miasta Bielska-Białej oraz samej Polski, przede wszystkim na świecie. Internet aż huczy od tego newsu. Czy Tom Hanks odwiedzi kiedyś miasto malucha?

Zdjęcie główne: PAP

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami.>>> Czytaj więcej artykułów autora <<<