jak wybielić żółte paznokcie sposoby
Kobieta Paznokcie Pięlegnacja

Jak wybielić żółte paznokcie? Znamy kilka prostych sposobów

Share On Facebook

Żółta i zniszczona płytka paznokcia to nie tylko wakacyjny problem. Przez cały rok Twoje paznokcie narażone są na czynniki, które je niszczą. Jak sobie z tym poradzić?

Żółte paznokcie to zmora większości osób. Również mężczyźni pracujący fizycznie mają z tym problem. Jednak to właśnie kobiety są bardziej narażone na ten mało estetyczny wygląd, a wszystko przez ciągłe stylizowanie paznokci lakierami czy hybrydami, szczególnie w ciemnych odcieniach. Jesteś miłośniczką ciemnych kolorów? Musisz wiedzieć, że częste aplikowanie takich kolorów może powodować zmianę naturalnego stanu barwy płytki paznokciowej.

Powodem żółtych paznokci może być wiele, nie tylko częste ich malowanie, ale również zła aplikacja produktów do stylizacji czy używanie złej jakości zmywaczy, silniejszych acetonów lub płynów typu soak-off remover. Na problem żółtych paznokci składają się również zła dieta, papierosy, leki a nawet niektóre choroby i infekcje – łuszczyca, żółtaczka.

Jak wybielić żółte paznokcie?

Jeśli już musisz uporać się z przykrym zjawiskiem pożółkłych paznokci, warto zastosować kilka prostych domowych metod, które pomogą wybielić i odbudować zniszczoną już płytkę. W wypadku zaawansowanego problemu warto spytać o radę stylistki lub kosmetolog, które z pewnością polecą specjalne preparaty wybielające i odżywki.

jak wybielić żółte paznokcie-metody cytryna

Jednak można poprawić stan swoich paznokci mało skomplikowanymi sposobami. Jak wybielić żółte paznokcie dostępnymi w domu produktami? Oto kilka porad:

1. Paznokcie muszą oddychać. Kilka dni bez malowania nie sprawi, że świat się zawali. Paznokcie potrzebują tlenu, tak samo jak włosy czy skóra. Jeśli już nie możesz obejść się bez codziennie pięknie pomalowanych paznokci, przed aplikacją lakieru użyj odżywki lub podkładu.

2. Pożółką płytkę można przetrzeć cytryną lub pomidorem. Sok z cytryny pomoże zniwelować wszelkie przebarwienia. Aby uskutecznić działanie można użyć polerki.

3. Kąpiel paznokci w ciepłej wodzie z mydłem, sokiem z cytryny i oliwy może również pomóc odbarwić paznokcie. Palce można moczyć przez 15-30 minut. Warto też po takich zabiegach użyć dla lepszego efektu polerki.

4. Wypróbuj samodzielne przygotowanej pasty wybielającej. Do jej zrobienia użyj sody, którą wymieszaj z wodą utlenioną, utworzy się dzięki temu gęsta konsystencja, którą naniesiesz na płytkę. Po pozostawieniu na 5 minut pasty zmyj ją pod bieżącą wodą. (Proporcje: 3 łyżki sody, 1 łyżka wody utlenionej).

5. Jeśli myjesz zęby pastą wybielającą, możesz jej również użyć do wybielenia paznokci. Wystarczy nanieść niewielką ilość i wcierać w paznokcie lub pozostawić na kilka minut. Czynność można powtarzać dwa razy w ciągu dnia. Kilka takich aplikacji powinny pomóc.

6. Nie używaj zmywaczy, które zawierają aceton. Warto sięgnąć po tego typu płyny bezacetonowe, w składzie których można znaleźć również witaminy A i E oraz glicerynę.

Zdjęcia: 123RF

Przeczytaj również: Problemy z płytką paznokcia. Jak sobie z tym poradzić?

Pierwszy komentarz dla “Jak wybielić żółte paznokcie? Znamy kilka prostych sposobów

  1. Wybielanie paznokci to tylko odżywką, najlepiej taką z Eveline WHITE NAILS. Mialam duzo przebarwien na plytce paznokci, brzydko to wyglądalo, dopiero ta odzywka rozjasnila pazurki i nadala takiego zdrowego wygladu, ze nawet nie nakladam lakierow, bo naturalny kolor płytki jest bardzo ladny i świeży.

Comments are closed.