Kobieta Make up Strefa Influencera / Blogera

Szczotki do konturowania twarzy w meganiskiej cenie

Share On Facebook

Mieliśmy już konturowanie na mokro i sucho, przy użyciu łyżki a nawet noża. Teraz pora sprawdzić jaki efekt przyniesie konturowanie twarzy za pomocą szczotek.

Znane vlogerki m.in. Maxineczeka, Stylizacje TV czy TheKretka1 dokładnie przetestowały szczoteczki do makijażu. Zobaczcie, co o nich sądzą. 

szczotki do makijażu

Czym w zasadzie są szczoteczki do makijażu?

To pędzle o owalnym kształcie i elastycznej rączce. Produkty te mają różne wielkości, za ich pomocą można wykonać cały makijaż twarzy. Nałożyć podkład, wykonać konturowanie twarzy, aplikować cienie na powieki czy błyszczyk na usta. Pierwszą firmą, która wyprodukowała szczoteczki jest marka Artis. Linię owalnych pędzili stworzyła także mistrzyni makijażu Hania Knopińska, szczotki do makijażu znajdziemy również w ofercie Makeup Revolution. Czy warto w nie zainwestować? My sprawdziliśmy jak szczoteczki sprawdzą się przy najważniejszych etapach makijażu, czyli aplikacji podkładu i konturowaniu twarzy.

Jak używać szczotek do makijażu?

Vlogerki przestrzegają, aby nigdy nie nakładać produktu bezpośrednio na pędzle, tylko zawsze najpierw na dłoń. Aplikacja kosmetyków przy użyciu szczotek jest wyjątkowo szybka i prosta. Opiera się w zasadzie na dwóch ruchach – przeciąganiu i rozsmarowywaniu produktu na skórze. Bez obaw pędzle nie zostawiają smug. Dodatkowo za ich pomocą można wykonturować twarz czy rozprowadzić korektor. Szczoteczki, dzięki swojemu kształtowi, docierają także do trudno dostępnych miejsc np. pod zakamarki oczu.

szczotki do makijażu

Czy warto zainwestować w szczotki do makijażu?

Oto kilka powodów, dla których warto wyposażyć swoją kosmetyczkę w szczotki do makijażu. Nas przekonują.

  • W odróżnieniu od zwykłych pędzli, szczoteczki te nie wchłaniają produktu. Idealnie aplikują kosmetyk i sprawiają, że dłużej utrzymuje się on na twarzy zauważyła TheKretka1.
  • Szczotki świetnie łączą ze sobą kosmetyki, pięknie rozkładają bronzer. Są niezawodne przy konturowaniu nosa – zapewnia vlogerka.
  • Owalne pędzle precyzyjnie i szybko aplikują kosmetyk, dzięki temu oszczędzamy czas.
  • Równomiernie rozprowadzają produkt, ładnie rozcierają bronzer, nie pozostawiając smug – to zdanie Maxineczki.
  • Pomagają stworzyć naturalny efekt, świetne do pudrów sypkich i mineralnych.
  • Docierają w trudno dostępne miejsca.

Jeśli chcecie same sprawdzić, czy szczotki do makijażu to dobry pomysł, polecamy Wam odwiedzić stronę
horex.pl. Ten nowy sklep internetowy ma w swojej ofercie zestaw szczotek do konturowania twarzy od Makeup Revolution w promocji – minusy 56% 🙂

Jest to to kolekcja trzech szczotek o owalnym kształcie i różnej wielkości do makijażu twarzy. Szczotki posiadają miękkie, syntetyczne włosie. W zestawie znajdziesz szczotki:
– Oval Face – do nakładaniu podkładu. Świetnie sprawdzi się również do modelowania twarzy bronzerem i do ostatniego etapu makijażu jakim jest pudrowanie.
– Oval Cheek – do podkreślenia kości policzkowych.
– Oval Shape – najmniejsza ze szczotek. Dzięki niej dotrzesz z aplikacją kosmetyków do najmniejszych zagłębień na twarzy. Sprawdza się również przy rozprowadzaniu korektora.

Przeczytaj również: Premiera sklepu horex.pl – 40% na wszystkie kosmetyki.