Jak szybko pozbyć się kaca? Ostropest
Lifestyle Mężczyzna Suplementy

Najlepszy sposób na kaca? O tym jeszcze nie wiecie

Share On Facebook

Jak szybko pozbyć się kaca? Podobno ostropest to najlepsza roślina na tego typu dolegliwość, ale i nie tylko. Poznaj jej działanie oraz inne sposoby na syndrom dnia poprzedniego.

Zbliża się weekend a Ty już od rana myślisz, jak zaszaleć i odstresować się po długim tygodniu pracy. Przychodzi niedziela i masz problem z funkcjonowaniem. Nic dziwnego, toksyny wytwarzane po spożyciu alkoholu ograniczają prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu. Jak skutecznie pozbyć się przykrych dolegliwości?

Nie będę tu pisał o tradycyjnych sposobach na kaca, jak ciężka praca, specjalne leki, międzywojenna polska ostryga czy zimny prysznic. Dziś skupimy się na efektywnych metodach pochodzenia naturalnego, które przybliżą Cię do regeneracji i lepszego samopoczucia.

Jak szybko pozbyć się kaca?

Jedną z metod jest stara jak świat góralska maksyma – lecz się tym czym się zatrułeś. No ale niestety często przy tego typu sposobie mamy odruch odwrotny… czasami po prostu się nie da. Kiedy zdarzy się nam wieczorem pofolgować i zapomnieć na kilka chwil, na ratunek przychodzi niewinna roślina – ostropest.

jak szybko pozbyć się kaca

Ostropest to leczniczy cud natury. Z wyglądu niepozorna roślina typu „chwast” może pomóc Twojej wątrobie w odbudowie. Wykorzystuje się jej nasiona przy stanach zapalnych wątroby a nawet w leczeniu żółtaczki typu A, B i C. To nieodzowny element kuracji odwykowej. Dlaczego jest tak dobry?

Po pierwsze stymuluje regenerację starych komórek wątroby i pomaga w wytwarzaniu nowych. Jest silnym przeciwutleniaczem, który przeciwdziała uszkadzaniu komórek wątroby.

Po drugie, posiada sylimarol. To dzięki temu związkowi ostropest blokuje toksyny gromadzące się w wątrobie i nerkach. Radzi sobie z dwusiarczkiem węgla, pestycydami a nawet z truciznami pochodzącymi od grzybów. Działa detoksykująco.

Po trzecie, normalizuje biochemiczne parametry krwi (AST, ALT, GGT), co wpływa pozytywnie na kondycję wątroby, mięśni czy serca.

Ostropest dostępny jest w tabletkach, w formie zmielonej oraz w postaci oleju. Można go kupić w aptece, sklepach ze zdrową żywnością czy sklepach online. Jeśli masz kaca, najlepiej wziąć do ust łyżkę stołową zmielonych nasion tej rośliny i popić letnią wodą. Nie jest może to smaczny sposób, ale zdecydowanie pomoże szybciej niż przygotowanie naparu.

jak pozbyć się kaca? nie pić

Jak pozbyć się kaca domowym sposobem? Oto inne, znane wszystkim metody:

1. Już wiesz, że napar z ostropestu lub w suchej, zmielonej postaci jest dobrą metodą. Połykam, zapominam, uśmiecham się.

2. Dobrym sposobem jest również spożycie sporej ilości witaminy C, przed piciem, w trakcie i po piciu. Z pewnością masz tę witaminę w swojej apteczce.

3. Magnez to również sprawdzony sposób na kaca. Duża ilość przed imprezą, np. dwie tabletki musujące oraz rano powinny pomóc. Za dużą ilość witamin po prostu wydalisz z moczem, nic Ci nie zaszkodzi.

4. Soki warzywne, np. z buraka czy z pomidora. Pomidor ma w sobie dużo potasu, który kontroluje ciśnienie krwi, pracę nerek oraz reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową – w wypadku kaca potrzebujesz przyjmować sporą ilość płynów.

Zdjęcia: 123RF

Przeczytaj również: Seks pod chmurką