Spinacz Prada
Gadżety Mężczyzna

Spinacz od Prady za 700 złotych?

Share On Facebook

Do sprzedaży trafił niedawno specjalny spinacz do banknotów. Specjalna jest również jego cena, kosztuje 185 dolarów. Ile powinna kosztować marka?

W sklepie internetowym Barneys pojawił się ostatnio w ofercie spinacz do banknotów. Wygląda jak zwykły spinacz do papieru, jednak wyróżnia się on wygrawerowanym logo firmy Prada. To właśnie przez logo włoskiej marki spinacz, który reklamowany jest jako „Paperclip-Shaped Money Clip” kosztuje prawie 700 zł. Czy to nie lekka przesada?

Spinacz od Prady

Na tej samej stronie widzimy inne podobne gadżety, które kosztują jeszcze więcej, nawet 290 dolarów, w polskiej walucie to jedynie 1075 złotych. Za tyle trzeba zapłacić za klips do banknotów firmy Gucci. Nasz spinacz od Prady mimo wszystko wygląda jak zwykły spinacz biurowy, a jednak ten „drobiazg” jak na swoje warunki nie grzeszy taniością. Kogo stać na wydanie prawie 700 złotych na taki „specjalny gadżet”?

Luksusowe gadżety dla wybranych. Marka nie jest tania

W czym tkwi popularność takich luksusowych drobiazgów? Siłą napędową jest bez wątpienia marka. Płacimy więc za logo ekskluzywnego brandu, która właścicielowi daje poczucie ekskluzywności, prestiżu czy przynależności. I ludzie to kupują. Tego chcą, gdyż lubią otaczać się znanymi markami, nawet jeśli produkcja takiego gadżetu nie przekracza 5 zł. Logo marki przecież winduje cenę w górę.

Będąc w Rzymie można natknąć się na ulicę via de Babuino, która przechodzi przez Piazza di Spagna aż po Piazza del Popolo. Cały ten obszar mniejszych i większych uliczek, w tym najsłynniejsza ekskluzywna via Condotti, wypełnionych jest luksusowymi sklepami największych marek świata. Można tu spotkać takie marki jak: Gucci, Armani, Prada, Dolce&Gabbana czy Dior. W tym kwartale znajduje się również butik projektanta mody i obecnie cenionego reżysera Toma Forda. W jego sklepie można kupić np. garnitur za ponad 6 tys. euro (ślub #nabogato). Również ta marka ma swój klips do banknotów w cenie, bagatela, 2950 dolarów!

Klips marki Tom Ford

Czy jesteśmy w stanie wydać tyle pieniędzy na zwykły gadżet sygnujący się logo niezwykłej marki? Czasami chęć posiadania ekskluzywnej rzeczy z logo jest silniejsza niż rozsądek. Kupilibyście taki spinacz od Prady?

Zdjęcie główne: barneys.com

Przeczytaj również: Reklamówka Balenciaga za 4 tys. złotych