Mężczyzna Moda Trendy

Garnitur ślubny dla pana młodego. Co wybrać?

Share On Facebook

Zbliża się ten najważniejszy dzień i nadal nie wiesz, jaki garnitur wybrać? Przedstawiamy najciekawsze trendy tego roku.

Garnitur nie jest tylko jeden. W salonach mody męskiej można wybierać w bardzo gustownych fasonach, pełnych stylu i dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. W tym sezonie najbardziej popularnym kolorem jest granat oraz niebieski. Można wybierać w mniej lub bardziej intensywnych ich odcieniach. Również garnitury ze wzorami lub z delikatną fakturą to ciekawa propozycja. Znalazło się tu miejsce na prążki lub kratę, które w zestawieniu z granatem bardzo dobrze się prezentują.

garnitur ślubny
fot. 123RF

garnitur ślubny

Do łask powracają garnitury trzyczęściowe. Popularne za czasów naszych dziadków, później zapomniane. Dziś z chęcią sięgają po nie mężczyźni, którzy chcą wybrać bardzo elegancki fason na ślub. Kamizelka gra tu pierwsze skrzypce, to dzięki niej cała propozycja dla pana młodego nabiera innego wymiaru i wchodzi na zupełnie inny poziom. Klasyczna kamizelka z zapięciem w jednym rzędzie lub dwurzędowa. Tu można również wybierać i dobierać odpowiednie wzory i kolory.

Myślisz o czymś innym niż garnitur? Najbardziej elegancką propozycją dla mężczyzny na wieczór jest klasyczny smoking. Tu czerń ma swoje uzasadnienie, która w połączeniu z białą koszulą daje piorunujące wrażenie. Jednak ze smokingiem trzeba uważać, to typowo formalny strój na wieczór. W momencie, kiedy ślub odbywa się za dnia, smoking to nie najlepszy wybór.

W odwodzie są jeszcze frak czy surdut angielski. To jednak propozycje dla bardziej ekstrawaganckich acz stylowych panów. Warto jednak zastanowić się czy taki ubiór będzie pasował do koncepcji całego wesela.

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami.>>> Czytaj więcej artykułów autora <<<