Kobieta Pięlegnacja

Nie daj plamy! Poznaj top 6 preparatów przeciw potliwości

Share On Facebook

Wysokie temperatury dają się nam we znaki. Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Szczególnie uciążliwy może okazać się problem mokrych plam pod pachami. Jak go uniknąć? Poznaj najlepsze produkty przeciwpotne i zapomnij o wstydzie!

Przyczyn pocenia się może być wiele. Poczynając od stresu, ostrych przyprawach, na upale kończąc. Wysokie temperatury są najczęstszą przyczyną wilgotnych plam pod pachami. Jak sobie radzić z tym uciążliwym problemem? Na rynku jest szeroki wybór produktów wspomagających przy nadmiernej potliwości. Nie są to jedynie antyperspiranty w kulce, czy sprayu, ale też żele pod prysznic, kremy, a nawet tabletki! Poznaj produkty, dzięki którym zapomnisz o tym problemie.

Barwa Balnea – mydło przeciwpotowe

Top 6 produktów przeciw potliwości
fot. ceneo.pl

To mydło jest przeznaczone do codziennego stosowania. Służy do mycia i pielęgnacji całego ciała. Jest polecane osobom cierpiącym na nadmierną potliwość. Nada się również dla sportowców, ludzi prowadzących aktywny tryb życia. Dzięki zawartości Alcloxa i Triclosanu ma działanie antybakteryjne, więc neutralizuje nieprzyjemny zapach. Dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które intensywnie pocą się na całym ciele.

Cena: około 7 zł.

Oceanic Aquaselin, krem przeciw nadmiernej potliwości dłoni

Top 6 produktów przeciw potliwości
fot. aptekaslonik.pl

Tym razem coś dla osób, które cierpią na nadmierną potliwość dłoni, szczególnie spowodowaną stresem. Krem skutecznie ogranicza wydzielanie potu. W swoim składzie zawiera m.in. alantoinę, która działa łagodząco na wszelkie podrażnienia i glicerynę nawilżającą skórę. Formuła kremu zapewnia nie pozostawianie śladów na ubraniach.

Cena: około 17 zł.

Pedipur S, puder przeciw poceniu do stóp i dłoni

Top 6 preparatów przeciw potliwości
fot. zdro-vita.pl

Produkt bardziej uniwersalny od poprzednika, ponieważ nada się zarówno do dłoni, jak i stóp. Puder zmniejsza wydzielanie potu i niweluje nieprzyjemny zapach. Ma działanie przeciwgrzybiczne, wysuszające i łagodzące podrażnienia. W składzie zawiera metenamin, który wskutek kontaktu z kwaśnym potem wydziela aldehyd mrówkowy, a ten hamuje rozwój bakterii i osłabia czynność gruczołów potowych.

Cena: około 12 zł.

Etiaxil Roll-on, antyperspirant pod pachy

Top 6 preparatów przeciw potliwości
fot. nokaut.pl

Ten antyperspirant nie wymaga codziennego stosowania, a gwarantuje wysoką skuteczność. Preparat nie ma zapachu, dlatego można go stosować z dowolnymi dezodorantami oraz perfumami. Stosuje się go na noc, więc nie istnieje ryzyko plamienia ubrań. Antyperspirant gwarantuje wysoką skuteczność i niemal całkowicie blokuje wydzielanie potu spod pach.

Cena: około 35 zł.

Medispirant żel pod prysznic

Top 6 preparatów przeciw potliwości
fot. ceneo.pl

Producent gwarantuje skuteczne oczyszczenie, a dodatkowo pielęgnację skóry. Produkt zapewnia zmniejszenie aktywności gruczołów potowych. Regularne stosowanie ma zapewnić eliminację nadmiernego wydzielania potu na całym ciele. Żel oprócz tego działa antybakteryjnie i likwiduje nieprzyjemny zapach. Należy go stosować codziennie, więc nie ma wydłużonego działania.

Cena: około 15 zł.

Antyperspirant, tabletki (Pharmacy Laboratories)

top 6 preparatów przeciw potliwości
fot. aptekaslonik.pl

Suplement diety pomaga ograniczyć nadmierną potliwość, dzięki ziołowym składnikom: szałwi lekarskiej i pachnotce zwyczajnej. Mają one działanie przeciwpotne, a ekstrakt z pachnotki dodatkowo wspomaga wyciszanie nadmiernych reakcji organizmu w stresujących sytuacjach. Tabletki pomagają ograniczyć pocenie się na całej powierzchni ciała.

Cena: około 12 zł.