Kobieta Make up Pięlegnacja

Jak ukryć zmęczenie na twarzy?

Share On Facebook

Stres i nieprzespana noc sprawiają, że Twoja skóra wygląda na zmęczoną? Mamy na to kilka prostych sposobów, dzięki którym będziesz wyglądać pięknie w chwilę!

Impreza, nauka, opieka nad dzieckiem… To tylko kilku powodów zarwanych nocek. Jeśli nie przesypiamy odpowiedniej ilości godzin, odbija się to na naszej cerze, twarz wygląda na zmęczoną, a cienie pod oczami rażą przy porannym spojrzeniu w lustro. Jednak są sposoby na ukrycie zmęczenia.

Pierwsze kroki po wstaniu z łóżka

Po nieprzespanej nocy trudno jest się podnieść z łóżka, a co dopiero mówić o prysznicu. Jednak jest on konieczny. Chłodna wody może zagwarantować przyspieszenie krążenia, a to spowoduje, że skóra zostanie nieco odżywiona i nabierze blasku. Dlatego nie bój się tego i potraktuj swoją buzię zimnym strumieniem wody. Może spodoba Ci się to na tyle, że będziesz częściej zażywała chłodnych kąpieli? Są one dobre dla zdrowia!

Jak ukryć zmęczenie na twarzy

Co na cienie pod oczami?

Jeśli masz worki i sińce pod oczami możesz skorzystać z dobrodziejstw rannego napoju bogów – herbaty. Wystarczy, że torebki po zaparzonej czarnej herbacie, już ostudzonej, nałożysz na oczy i z takim kompresem poleżysz przez chwilę – tylko ponownie nie zaśnij! Dzięki temu zabiegowi cienie pod oczami powinny zostać delikatnie zniwelowane.

Jak się malować, aby ukryć zmęczenie na twarzy?

Jest kilka sztuczek makijażowych, który pozwolą Ci na dobre pożegnać się z jakimikolwiek oznakami zmęczona na twarzy.

Baza pod podkład – jest niezastąpiona, nie dość, że utrwali makijaż, to jeszcze doda blasku zmęczonej skórze. Dodatkowo przy jej pomocy można ukryć wszelkie niedoskonałości i przebarwienia. Najlepiej, żeby była rozświetlająca, to nada cerze promiennego wyglądu.

Korektor – must have każdej zmęczonej kobiety. Bez niego – ani rusz. To on może posłużyć do zamaskowania cieni pod oczami, dobrze by był o ton jaśniejszy od podkładu. Należy pamiętać o tym, aby go drastycznie nie wcierać, tylko nałożyć punktowo, a następnie wklepać delikatnie opuszkami palców.

Róż na policzkach – bladość jest domeną osób zmęczonych, dlatego przyprószone różem policzki nadadzą cerze kolorytu, a twarz ożywi się.

Cienie do powiek – lepiej z nich zrezygnować, ponieważ mogą pogłębić efekt zmęczonej twarzy. Można ich użyć, jednak lepiej wybrać te w jasnej kolorystyce, np. kremowe, czy beżowe. Wtedy delikatnie rozświetlą oko.

Jakich kolorów nie używać?

O ciemnych, ciężkich cieniach na oczy można zapomnieć na pewno, gdy miałyśmy za sobą nieprzespaną noc. A co z ubraniami? Jaskrawe kolory wcale nie odwrócą uwagi od twarzy. Za to takie barwy jak czerwień, pomarańcz, żółć, czy błękit będą mocno kontrastować z poszarzałą cerą i sprawią, że będziemy wyglądać mało korzystnie. W takiej sytuacji lepiej postawić na klasykę i ubrać białą górę stroju, bądź beżową.

Przeczytaj również: Jak zwalczyć cellulit?