Kobieta Pięlegnacja Włosy

Hinduski sekret pięknych włosów

Share On Facebook

Piękne, długie i mięsiste włosy Hindusek nie są kwestią genów, czy przypadku. Od dawien dawna stosują oleje w pielęgnacji swoich włosów. Ty też możesz spróbować i cieszyć się bujną czupryną, a to wszystko za niewielkie pieniądze.

Dzięki olejowaniu włosy będą wzmocnione i zregenerowane, nawilżone i w odpowiedni sposób odżywione. Ochronny film, który da pojedynczym włosom ochroni je przed wpływem czynników zewnętrznych, będą one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. To wszystko złoży się na ogólną poprawę kondycji Twojej czupryny. Poznaj sekret pięknych włosów.

Olejowanie włosów jest bardzo proste w wykonaniu, a najważniejsza jest przy tym systematyczność. Najlepiej taki zabieg wykonywać 2-3 razy w tygodniu, a sposobów jest wiele, dlatego każda kobieta bez trudu znajdzie coś idealnego dla siebie.

  1. Olejowanie na sucho – nałóż 1-2 łyżki oleju na włosy 3 godziny przed ich umyciem i zwiń je w koczek.
  2. Olejowanie na mokro – zwilż włosy i dopiero wtedy nałóż na nie olej, również kilka godzin przed ich umyciem.
  3. Płukanka – zmieszaj łyżkę oleju z około litrem ciepłej wody i zmocz włosy w tej mieszance, po czym odsącz je papierowym ręcznikiem.

Im dłużej będziesz trzymała olej na włosach, tym lepiej. Możesz go zostawić nawet na całą noc i dopiero rano je umyć.

Jaki olej wybrać?

Na początku swojej drogi z olejami możesz wybrać ten, który posiadasz w kuchni, np. oliwę z oliwek. Ma ona silne właściwości nawilżające, więc sprawdzi się na włosach suchych. Dużą popularność ostatnio zdobywa również olej kokosy, ponieważ świetnie regeneruje włosy zniszczone na całej długości. Wybór należy do Ciebie, możesz testować różne oleje, to pozwoli Ci na znalezienie tego idealnego. Najważniejsze jest to, aby produkt nie był rafinowany, ponieważ podczas tego procesu traci wartości odżywcze.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, zobacz ten film: