Jak się ubrać na plażę wybór strojów męskich
Lifestyle Mężczyzna Moda

Jak się ubrać na plażę? Stroje dla stylowych mężczyzn

Share On Facebook

Mężczyzna z reguły nie ma problemu z wyborem strojów wakacyjnych. Wygodne slipy i kąpielówki i jest gotowy na plażę. Ale czy na pewno? Jak się ubrać, aby nie narobić obciachu ukochanej?

Niby męska moda plażowa to żadne wyzwanie. Kobiety maja nieco trudniej (w czym nie?), czasami miesiącami szukają odpowiednich dla siebie strojów kąpielowych, bo przecież nie zawsze z zestawu może pasować stanik do majtek. A mężczyzna? Przychodzi do sklepu i mówi „poproszę bermudy na plażę i do wody”, spogląda, czasami przymierzy, zapłaci i wyjdzie. Cała filozofia.

Niby płci męskiej łatwiej wybrać kąpielówki, w końcu to tylko jedna rzecz. W czym tkwi jednak problem? Może problem u mężczyzn zaczyna się, gdy idzie na zakupy ze swoją partnerką? I tak i nie. Czasami warto sięgnąć rady najbardziej wprawionych zawodniczek w przeglądaniu i przebieraniu strojów kąpielowych, które oczywiście muszą być modne w tym sezonie. Często też dobra rada ukochanej uchroni faceta przed obciachem… choć raczej to ona będzie czuć się lepiej w Twoim pobliżu.

Jak się ubrać na plażę? Jest kilka sposobów, aby dobrać odpowiedni strój.

Wydaje się, że każdy mężczyzna może ubrać na siebie co chce, gdy temperatura przekracza 30 stopni, a piasek na plaży parzy jak islandzki gejzer. Gorzej mają stylowi mężczyźni, którzy przecież nie ubiorą zwykłych slipów i bezrękawnika. Niekiedy trzeba dbać o wizerunek nawet na plaży, gdzie czujemy się jak kurczak na rożnie. Ale dość już tych porównywań. Czas na konkrety.

Jeśli nie kąpielówki, to co na plażę?

Moda na ciasne slipy odeszła wraz z latami 90. Czasami można spotkać plażowego Janusza, ale przecież wiemy, że mężczyźni starej daty noszą jedne rzeczy przez 20 lat. Nie warto brać z nich przykładu. Na ratunek przychodzą szorty.

Szorty to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają ciała Apolla. To również dobry wybór jeśli chodzi o morskie kąpiele. W szortach można paradować na promenadzie jak i w falach oceanu. Ulubione zestawienie mężczyzn, czyli coś 2w1.

jak się ubrać na plażę? szorty

źródło: zalando.pl

Wypróbuj również boardshorty, które są nieodzownym elementem stylu surferów. Warto wzorować się na najlepszych i przyodziać szorty z nieco dłuższymi nogawkami. Ciekawe wzory, świeży design, morskie motywy. Jeśli dodatkowo będziesz miał przy sobie deskę – Twoi koledzy będą Ci zazdrościć… albo koleżanki Twojej wybranki.

źródło: decathlon.pl

Bermudy to wybór dla tych, którzy lubią przesiadywać na plaży, mniej dla tych, co chlapią się z przyjaciółmi przy brzegu. A można dobrać naprawdę ciekawe letnie fasony. Oczywiście w tym sezonie nie zapominaj o roślinnych motywach oraz flamingu. Leżakowanie, gra w piłkę plażową, układanie zamków z piasku, bermudy nadadzą się do tych czynności idealnie.

źródło: sizeer.com

źródło: zara.com

Góra skóra? Kiedy słońce przygrzewa kark, człowiek nie myśli o tym, aby ubrać wyprasowaną koszulę. Można pokusić się o lekką, lnianą propozycję, zapiętą na kilka guzików, ale to wyłącznie wybór dla twardzieli lub dla tych, którzy chcą uchronić skórę przed słońcem. Są inne sposoby aby chronić pieprzyki i znamiona. Luźny t-shirt z motywem, bezrękawnik czasami się przydaje na wyprawy na plażę.

Zdjęcie główne: 123RF

Przeczytaj również: Sprawne pakowanie na wakacje lust minute