Hot News Kobieta Porady

Savoir vivre na plaży – musisz to wiedzieć

Share On Facebook

Savoir vivre na plaży! W jaki sposób zachowywać się na plaży? Każdy człowiek szuka innego wypoczynku. Jedni chcą się świetnie bawić, biegać i krzyczeć, a inni zrelaksować leżąc i słuchając szumu morza. Niektóre zachowania nie przystoją w wakacyjnych okolicznościach, lepiej je poznać i uniknąć niemałej gafy.

Zdarza Ci się zastanawiać, czy Twoje zachowanie jest odpowiednie na plaży? Niekiedy wahasz się przed podjęciem jakiegoś kroku? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie, jednak jeśli nie masz z tym problemu, ale chciałabyś upewnić się, że możesz grzecznie zwrócić komuś uwagę, świetnie! Przeczytaj ten tekst, rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Cśii…

Jedną z podstawowych zasad na plaży jest to, że nie krzyczymy. To samo dotyczy dzieci. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze latorośle, dlatego powinnyśmy nad nimi panować i uczyć dobrych manier od najmłodszych lat.

Potrzeby tabu

Każdy z nas ma potrzeby fizjologiczne, to oczywiste. Jednak plaża nie jest toaletą, krzaczki wokół niej również NIE. Skorzystajmy z toi toi. Nikt z nas nie chce leżeć w miejscu, przy którym niedawno inna osoba oddawała mocz.

Używki

Alkohol nie powinien być spożywany na plaży, w ostrym słońcu. Może to się bardzo źle skończyć, jeśli delikwent po kilka piwach postanowi wejść do morza. Papierosy również nie są najlepszym pomysłem. Po pierwsze dym jest bardzo uciążliwy dla innych plażowiczów, oprócz tego wokół znajdują się dzieci, które nie powinny go wdychać. Po drugie niedopałki nie powinny kończyć zakopane w piasku.

Jedzonko

Plażowanie wpływa pozytywnie na apetyt. Jednak jeśli zgłodniejemy unikajmy spożywania fast foodów w otoczeniu innych osób. Zjedźmy posiłek przy budce, w której go zakupiliśmy, bądź w restauracji. Kebaby, kurczaki, czy też pizze mają bardzo intensywne zapachy, które mogą przeszkadzać obecnym wokół ludziom.

Wszechobecny piach

Piasek na plaży jest rzeczą naturalną. Jednak ten na świeżo wytrzepanym kocu, ręczniku albo na nakremowanym ciele już nie. Dlatego nie biegajmy po plaży i szanujmy innych, którzy pragną spokojnego wypoczynku.

Te kilka zasad na pewno ułatwi nam życie. Najważniejsze jest to, aby szanować drugiego człowieka i potrafić postawić się w jego sytuacji. Trochę empatii nam nie zaszkodzi.