Podróżowanie kamperem sposobem na życie
Lifestyle Mężczyzna

Podróżowanie kamperem. Zwiedzaj na własnych zasadach

Share On Facebook

Mówisz kamper myślisz USA. Nic dziwnego, tego typu samochód turystyczny często pojawia się w amerykańskich filmach i jest tam bardzo popularny. Podróżowanie kamperem zyskuje uznanie również w Polsce.

Kamper jest samochodem turystycznym, który został specjalnie do tego celu zbudowany. Praktycznie jest małym domem na kółkach, wyposażonym w łazienkę, kuchnię oraz część sypialną. Podróżowanie kamperem jest bardzo popularną czynnością za oceanem. Ten środek transportu ma obecnie swoje pięć minut również w Polsce.

Gdy o nim wspominamy od razu przychodzi nam na myśl wolność, samodzielność i przygodę. I szczególnie dla ludzi, którzy lubią spontaniczne wypady na łono natury, stanowi idealne rozwiązanie. Kamper to obecnie styl życia. Może w nim podróżować duża rodzina lub paczka znajomych. Niektóre kampery mieszczą nawet do 8 osób.

Podróżowanie kamperem to niezależność, zamiana monotonii życia w coś szalonego i pełnego przygód

Przyzwyczajeni do luksusowych wycieczek all-inclusive i lotów samolotem, często zapominamy jak sama podróż może stanowić świetną zabawę i przygodę. Jadąc kamperem nie musimy martwić się o godziny zakwaterowania w hotelu, wynajem samochodu na miejscu lub plan zwiedzania z pilotem rozpisany co do minuty. Sami dyktujemy sobie warunki, czas i intensywność podróży. Eksplorujemy te miejsca, które chcemy i jak chcemy. I to jest praktycznie kwintesencja tego rodzaju podróżowania. Wszystko zależy od tego, w którą stronę pojedziemy.

Good times. Making #memories #kombi #southport #sunset #goodtimes #weekend #wandering #camper

A post shared by D-White Noise (@dwhitenoise) on

Ludzie obecnie coraz bardziej poszukują intensywnych wrażeń, znudzeni siedzeniem w przyhotelowym basenie z drinkiem. Chcą poczuć zew natury, pewną niewiadomą i ryzyko. Podróż kamperem zapewnia takie atrakcje, jesteśmy zależni tylko od siebie i mapy. Wszystko inne nie ma znaczenia, liczy się odkrywanie nowych miejsc. Jednak kamper to także bardzo komfortowy styl podróżowania. Odpowiednio wyposażony samochód jest w stanie zadowolić nawet największych malkontentów.

When your van conversion is nicer than your own house 👍

A post shared by Harrys Custom Campers (@harryscustomcampers) on

Szalona przygoda dla każdego?

W Polsce kampery i podróżowanie nimi staje się bardzo popularne. Co rusz organizowanych jest sporo zlotów tych pojazdów, gdzie można poznać taki samochód od podszewki, zaznajomić się z wszelkimi technicznymi sprawami oraz warunkami jazdy i wypoczynku. Do popularności przyczynia się również coraz lepsza infrastruktura kempingowa. Dziś wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje miejsca wydzielone specjalnie dla podróżujących kamperami, gdzie można zaczerpnąć świeżej wody, pozbyć się nieczystości, naładować akumulatory, itp.

Jak grzyby po deszczu pojawiają się natomiast wypożyczalnie kamperów. Nie trzeba więc być posiadaczem sporej ilości gotówki, aby móc nim pojechać (cena nowszych kamperów waha się od 150 do nawet 600 tys. złotych). Wypożyczalnie oferują kampery już od 300 zł za dzień. Ponadto do kierowania kamperem wystarczy prawo jazdy kat. B.

Kamper to obecnie nowoczesny środek transportu, stworzony specjalnie do aktywnej turystyki, dla ludzi którzy lubią przygody i niezależność. Wyposażenie takich samochodów jest natomiast bardzo bogate, praktycznie wieziemy ze sobą hotel 3 gwiazdkowy wzwyż. Nic tylko wziąć urlop, wsiąść za kółko i pojechać w nieznane.

Zdjęcie główne:  Andrey Armyagov / 123RF

Przeczytaj również: Mobilne domy z kontenerów

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami.>>> Czytaj więcej artykułów autora <<<