Sposób na pocenie krem Aquaselin
Konkursy i Testy Mężczyzna Pielęgnacja Testy

Sposób na pocenie. Krem pod pachy Aquaselin [TEST]

Share On Facebook

Upalne lato, wzmożona aktywność, brak klimatyzacji w pracy sprzyjają poceniu się ciała. Jak zapobiec temu przykremu zjawisku? Oto krem, który Ci pomoże.

Lato kojarzy nam się z wakacjami i… z nadmiernym poceniem. Słońce lubi opalać nasze blade twarze, ale jednocześnie tracimy spore ilości wody z organizmu, szczególnie w postaci potu. Dla ludzi, którzy pracują w upały, nawet w biurach, sezon letni jest wyzwaniem. Jak pozbyć się nadmiernej potliwości w te dni?

Na warsztat wziąłem specjalny antyperspirant w postaci kremu firmy Aquaselin. Już sam fakt, że to krem pod pachy wzbudził we mnie ciekawość – czy preparat konsystencji popularnego kremu Nivea to dobry sposób na pocenie? Co z zapachem? A co z uczuciem tłustości? Czy przez to bardziej będą widoczne plamy na ubraniach? Pytań i wątpliwości było naprawdę sporo. Czy na któreś z nich udało mi się odpowiedzieć pozytywnie?

Sposób na pocenie krem Aquaselin

Okoliczności, aby przetestować krem Aquaselin miałem wiele. Sezon weselny w tym roku jest naprawdę wariacki. W czerwcu, w ciągu 2 tygodni, uczestniczyłem w 3 weselach. Dobrze wiecie jak często wyglądają tego typu imprezy… a raczej jak po takiej całej nocy wygląda człowiek. Pot i alkohole leją się strumieniami. Czyż to nie idealny moment, aby sprawdzić działanie antyperspirantu w kremie?

Krem pod pachy. Czy to dobry sposób na pocenie?

Aplikacja należy do bardzo łatwych czynności. Z niewielkiej tubki wyciskamy krem na palce. Zalecam wycisnąć nieco większą ilość. Krem jest bezzapachowy i wchłania się dość łatwo, nie ma uczucia lepkości i tłustości. Nie podrażnia skóry i nie pozostawia śladów na ubraniu.

Na etykiecie, producent zaleca aplikować krem dwa razy w ciągu dnia na czystą i suchą skórę. Jeśli macie przed sobą bardzo intensywny wieczór może to być dość kłopotliwe. Wg mnie jedna konkretna aplikacja powinna w zupełności wystarczyć.

Sposób na pocenie czy krem Aquaselin pomaga

Krem nie chroni 24h/dobę. Chyba nie ma na rynku takiego preparatu, który w 100% zmniejszyłby potliwość pach, dłoni czy stóp. Aquaselin Universal kilka godzin po aplikacji chroni dość dobrze, ale po pewnym czasie może pojawić się uczucie mokrości pod pachami. W związku z tym, że krem jest bezwonny, trzeba liczyć się z odczuciem małego dyskomfortu zapachowego po dłuższym czasie – z naturą się po prostu nie wygra. Nie odczułem jednak uczucia świeżości, jak zapewnia producent na etykiecie.

Składniki/Ingredients: Aqua, Aluminum Chlorohydrate, Propylene Glycol, Hydroxypropylcellose, Panthenol, Allantoin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract.

Przeczytaj również artykuł: Nie daj plamy! Poznaj top 6 preparatów przeciw potliwości