Władek BeautyBoy - pierwszy "beauty" chłopak w Polsce
Trendy

Władek BeautyBoy – pierwszy „beauty” chłopak w Polsce

Share On Facebook

Władek BeautyBoy jako pierwszy chłopak w Polsce założył kanał na Youtube o tematyce beauty. Swój vlog prowadzi od niespełna dwóch lat a już widziało go ponad 615 tys. użytkowników.

Władek na swoim kanale dzieli się z Internautami wiedzą na temat makijażu i pielęgnacji. Doradza jak wybrać najlepszy podkład, testuje kosmetyki, wybiera ulubieńców i nieulubieńców miesiąca, organizuje tutoriale i konkursy. Jego obecność w sieci budzi jednak wiele kontrowersji.

Jestem prawie tak blady jak ściana za mną #pale + wyglądam grubo jak zawsze #fat

Post udostępniony przez Władek|BeautyBoy (@beautyboy.jpg)


Dlaczego mężczyźni się malują?

Władek pierwszy filmik nakręcił 23 lutego 2016 roku. Vlog był o tym jak wybrać i odpowiednio aplikować korektor. Malujący się mężczyzna wzbudził wiele emocji. Youtuber szybko zyskał popularność i wystąpił nawet w porannym programie Dzień Dobry TVN. Na swoim kanale wyjaśnił skąd wzięły się w nim te wciąż nietypowa dla jego płci zainteresowania.

– Narodziło się to z potrzeby. Jako gimnazjalista oglądałem w telewizji, w reklamach i gazetach wyłącznie pięknych ludzi. Chciałem być taki jak oni – mówi Władek. Razem z koleżanką wybrał się na zakupy, ona szukała korektora, on zaczął się zastanawiać, dlaczego i on nie mógłby skorzystać z jego właściwości? Cierpiał na trądzik i kosmetyki okazały się jego wybawieniem.

Władek zaczął chłonąć wiedzę na temat makijażu i pielęgnacji. Z czasem makijaż przestał być jego sposobem na ucieczkę, a stał się przyjemnością, wielką pasją.

#polishboy

Post udostępniony przez Władek|BeautyBoy (@beautyboy.jpg)


Po co założył kanał?

Vloga postanowił kręcić z kilku powodów. Po pierwsze chciał dzielić się z innymi wiedzą. Po drugie od zawsze pragnął należeć do społeczności Youtube, był zafascynowany tym światem. Po trzecie i najważniejsze chce pokazać innym, że w życiu nie chodzi o to, żeby przejmować się tym, co myślą o nas inni. Nie ma sensu marnować na to czasu. Ważne jest, aby robić to co się naprawdę kocha.

Nie przejmuje się hejterami. A grono jego fanów jest coraz większe. Internauci wspierają Władka w tym co robi (oryginalna pisownia):

Aleksandra Wiczanowska
No i w końcu jakiś męski makeup artist – Polska zaczyna rozkwitać 😀 Powodzenia!

Marcelina121
No i super, czemu nie? Wszystko jest dla ludzi, dlaczego mielibyśmy ograniczać się jakimiś wymyślonymi podziałami?

ELFIK TV
To, że nosisz makijaż nie robi nikomu krzywdy i nie potrafię zrozumieć, że istnieją osoby, które są w stanie za coś takiego wyzywać. Świat jest różnorodny a my mamy tak wielki wybór, że możemy ogląda to, co nam się podoba. Jeśli komuś nie podoba się to, co robisz, nie musi Cię oglądać. Mam nadzieję, że pewnego dnia spełnisz swoje marzenia! Trzymam kciuki i niech osoby pozytywnie i pokojowo nastawione do życia dalej szerzą optymizm 🙂

Przeczytaj również: Tylko u nas! Wywiad z vlogerką Adrianną Grotkowską.