czy kobiety mogą używać męskiej maszynki do golenia
Mężczyzna Pielęgnacja Zarost&Broda

Czy kobieta może użyć męskiej maszynki do golenia?

Share On Facebook

Męska maszynka do golenia to taka sama świętość u facetów jak kobiet jej damski odpowiednik. Ale czy w nagłych wypadkach kobieta może użyć maszynki swojego partnera?

Męska twarz potrzebuje hardego ostrza, które przetnie najbardziej zatwardziały zarost. Nie, nie mówimy w tym wypadku o siekierze, choć niektórzy tego typu narzędzia używają do golenia. Takie przypadki można zobaczyć w sieci. Drwal zawsze na czasie.

Jednak nie o siekierę tu chodzi. Męskie maszynki do golenia zbudowane są z reguły z kilku ostrzy. Są bardzo ostre i cienkie, ale dzięki temu, że jest ich wiele na główce, tną precyzyjniej. Męska twarz potrzebuje konkretnych narzędzi do golenia, nie ma co się oszukiwać, a wszystko przez zupełnie inną grubość naskórka.

Kobieca skóra jest bardziej delikatna, ale i przyrządy do golenia mogą pozostawiać wiele do życzenia. Nie dziwi więc, że większość kobiet podbiera ostrza lub maszynki i goli nimi np. nogi. Kobiety są bardziej zadowolone, gdyż ostrza męskich maszynek golą dokładniej, a i włos nie odrasta zbyt szybko.

czy kobiety mogą używać męskiej maszynki do golenia owszem
Czy kobiety chętnie podbierają swoim mężczyznom maszynki do golenia? (fot. 123RF)

Damska i męska maszynka. Jaka różnica?

Czy rzeczywiście maszynki męskie i kobiece różnią się od siebie? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tylko wyglądem – z reguły niebieski to męski, różowy to kobiecy. Możliwe, że również ostrze jest inaczej dobrane. Ale czy ma inne zastosowanie? Nie, powinno golić tak samo precyzyjnie każdy rodzaj włosia, nie zależnie czy jest to twarz (w większości przypadku mężczyzn), czy nogi, pachy, strefy intymne.

Czy kobiety mogą używać męskich maszynek do golenia?

Jeśli na to pozwolimy. One same nie widzą przeszkód. Mężczyźni jednak chcą chronić swoje przyrządy do pielęgnacji i higieny, mówiąc często „kup sobie swoją!”. Z doświadczenia nasze redakcyjne koleżanki twierdzą, że jednak męskie maszynki do golenia działają lepiej, golą precyzyjniej, mimo że mogą częściej zaciąć się podczas tej czynności.

Jeśli sytuacje tego wymagają, nie ma przeszkód, aby sięgnąć po męską maszynkę do golenia. Najbezpieczniej jednak zaopatrzyć się w narzędzia typowo damskie. Na rynku jest wiele kobiecych serii maszynek tradycyjnych, dopasowanych ergonomicznie do kobiecego ciała. Mają za zadanie ułatwić i umilić tę, jakby nie patrzeć, monotonną i konieczną czynność.

czy kobiety mogą golić się męską maszynką
Męska maszynka do golenia dla kobiet? (fot. 123RF)

 

Golenie nóg męską golarką elektryczną

Jest to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Trzeba mieć na uwadze to, że często taka elektryczna maszynka nie jest czyszczona na bieżąco. Wymienne wkłady do takich golarek to dla mężczyzn „skarb narodów”, lepiej ich nie podbierać. Jeśli myślicie drogie panie o goleniu pod napięciem, polecamy depilatory. To w pewnym sensie kobiece elektryczne maszynki do golenia. Są one specjalnie zaprojektowane pod delikatne części kobiecego ciała.

Zdjęcie główne: 123RF