Mężczyzna Pielęgnacja Testy Zarost&Broda

Golarki elektryczne. Top 5

Share On Facebook

Na mokro i sucho, głowicowe lub z siateczkami. Jest wiele sposobów na pozbycie się zarostu i rodzajów golarek elektrycznych, które w tym pomogą. Przedstawiamy najbardziej popularne marki golarek.

Najpopularniejsze golarki elektryczne na rynku

Braun i Philips. Te dwie marki wiodą prym w świecie męskiego golenia zarostu. Nic dziwnego, firmy produkują wysokiej jakości, niezawodne golarki elektryczne, a więc to czy wybierzesz urządzenie z siateczką czy głowicami, zależy wyłącznie od preferencji użytkownika.

1. Braun


Jak sami piszą, Braun zapewnia golenie nr 1 pod względem wydajności i komfortu. Tu przedstawiamy dwa modele: najbardziej popularny i najbardziej zaawansowany.

Braun series 9; źródło: www.braun.pl

Braun series 9 to obecnie w ofercie marki najbardziej zaawansowana golarka, wyposażona w tytanowy trymer. Posiada pięć wyspecjalizowanych elementów tnących a jej głowica porusza się w 10 różnych kierunkach. Golarka analizuje zarost i dostosowuje się do niego. Chętnie wybierana przez osoby, które cenią sobie wygodę i komfort użytkowania oraz niezawodność i dokładność.

Braun series 3 ProSkin; źródło: www.braun.pl

Braun series 3 ProSkin to najbardziej popularna seria golarek tej marki. Zawdzięcza to przede wszystkim dobrej jakości i przystępnej cenie. Mimo, że nie posiada ruchomej głowicy odwdzięcza się trzema niezależnymi elementami tnącymi. To sprawia, że golenie jest efektywne i szybkie. Całkowicie wodoodporna, można więc golić się na mokro i przy użyciu pianki lub żelu.

2. Phillips

Tak samo jak Braun i golarki ze stajni Philipsa mają swoją serię, która najchętniej jest wybierana przez klientów. Zwolennicy obrotowych, potrójnych głowic tnących sięgają chętnie po serię 5000. Znajdą się tu modele, które zarówno golą na mokro i na sucho jak i wyłącznie na sucho. Już charakterystyczne potrójne głowice, w tym modelu poruszają się w 5 różnych kierunkach. Gwarantują bliski kontakt ze skórą i dokładność golenia. W przeciwieństwie do golarek Brauna mogą bardziej narazić na podrażnienia, ale mimo to są bardziej dokładne. Na uwagę zasługują najnowsze modele Philipsa z serii 9000, gdzie masz do wyboru 3 tryby golenia – delikatne, dokładne i szybkie.

 

Golarka Philips series 5000; źródło: www.philips.pl

3. Panasonic

Poza Braunem i Philipsem świat istnieje. Warto przyjrzeć się również modelom Panasonica. Opinie są różne odnośnie tej firmy, ale w większości klienci cenią sobie wygodę, cichą pracę i precyzyjne golenie. Niektórych może zaskoczyć jakość produktu. Sprawdza się bardzo dobrze w podróży, gdy nie masz możliwości częstego ładowania. Ze średniej półki cenowej na uwagę zasługuje model ES-RF31, który posiada 4-ostrzowy system tnący wyposażony w folię. Można golarkę stosować na mokro jak i na sucho. Godny uwagi najbliższy rywal Brauna.

Panasonic ES-RF31; źródło: www.panasonic.com/pl

4. Remington

Ta marka ma swoje miejsce w świecie golarek. W swojej ofercie posiada golarki rotacyjne i foliowe. Marka głównie konkuruje z największymi graczami ceną. 3 ruchome głowice, możliwość golenia na sucho i mokro, praktycznie wszystko jest na swoim miejscu. Warty uwagi modele z serii XR1400.

Jaki rodzaj golarki i markę wybierzesz zależy głównie od preferencji. Każda z przedstawionych ma swoje wady i zalety. Golarka ma służyć przez dobrych parę lat, więc warto przeanalizować rynek. Czasami przy wyborze liczą niuanse.