męski manicure
Mężczyzna Pielęgnacja

Męski manicure wyjdzie Ci na dobre

Share On Facebook

Pielęgnacja paznokci u mężczyzn czyli tzw. męski manicure, to obecnie żaden temat tabu. Młodzi oraz dojrzali mężczyźni chętnie sięgają po tego typu zabiegi, a nawet wykonują je samemu w domu.

Wypielęgnowane dłonie i paznokcie idą często w parze. Jednak to na paznokcie zwracamy (choć przeważnie bardziej kobiety zwracają) większą uwagę. Jeśli dużo pracujesz w biurze, często wyjeżdżasz w delegacje a spotkania biznesowe to dla Ciebie codzienność, męski manicure powinien być dla Ciebie tak samo ważny jak świeża biała koszula. Aby się dobrze prezentować, Twoje dłonie i przede wszystkim paznokcie muszą być zadbane. To etykieta współczesnego, zadbanego mężczyzny.

Męski manicure bardzo męski

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu i chęci na domowe próby z pielęgnacją paznokci, możesz śmiało wybrać się do salonów kosmetycznych, które nie są już wyłącznie domeną kobiecą. Coraz częściej można w nich spotkać właśnie samców alfa, gdzie podejmują się pielęgnacji dłoni i paznokci. Uważasz, że narażasz się na śmieszność kolegów, przekraczając próg takiego salonu? To przeszłość. Pamiętaj, zadbany mężczyzna ma większą szansę na zwrócenie na siebie uwagi atrakcyjnych kobiet. Męski manicure może być jak najbardziej męskim zabiegiem. Dłonie to wizytówka człowieka, od nich zaczynasz poznawać drugą osobę, jej charakter i status.

Jak współczesny mężczyzna powinien dbać o paznokcie?

Krótko obcięte a nie obgryzione. Po pierwsze systematycznie staraj się obcinać paznokcie. Zbyt długie są po prostu mało estetyczne, nie wspominając już o higienicznych aspektach – brud lubi często zagnieżdżać się pod płytką. Dobrze obcięta i krótka płytka paznokcia to również bezpieczeństwo i przyjemność dla Twojej partnerki. To ona ma Ciebie drapać pazurami, nie Ty ją. Po obcięciu cążkami staraj się spiłować nierówności pilniczkiem. To nic strasznego i skomplikowanego.

męski manicure w domu
fot. 123RF

Jeśli paznokcie często Ci się brudzą (może być różnie, mężczyźni pracują przecież w różnych warunkach) staraj się je czyścić. Nawet jeśli jesteś mechanikiem i lubisz grzebać w silnikach, nie zapominaj o pozbyciu się brudu spod paznokci.

Odstające skórki i zadziory. Tego nikt nie lubi, szczególnie gdy mamy pracę manualną, zawsze gdzieś można się skaleczyć, otrzeć. Obcinanie zadziorów i skórek za pomocą specjalnych cążek powinno pomóc. Najlepiej po wszystkim użyć kremu nawilżającego a nawet zaaplikować specjalny olejek.

Męski manicure, czyli pielęgnacja dłoni i paznokci to nic trudnego i drogiego, jeśli zdecydujemy się wykonywać go w domu. Dostępność akcesoriów i kosmetyków jest przecież szeroka. Najważniejsza jest przede wszystkim świadomość własnego wyglądu oraz chęć dbania o takie małe, ale jakże ważne szczegóły.

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami.>>> Czytaj więcej artykułów autora <<<