Mężczyzna Seks

Jak uniknąć złamania prącia?

Share On Facebook

Penis nie ma kości, to prawda, jednak jeśli sądzisz, że to uchroni Cię przed jego złamaniem – jesteś w błędzie! To poważne schorzenie może przydarzyć się każdemu mężczyźnie. Dowiedz się jak tego uniknąć.

Gwałtowna masturbacja bądź niefortunna pozycja seksualna z partnerką mogą być przyczyną złamania penisa. Jak to możliwe, skoro ta część ciała nie ma kości? Przez sam środek członka przechodzi cewka moczowa, a okala ją ciało gąbczaste, z cewką moczową sąsiadują dwie zatoki w kształcie rurek, znajdują się one po obu stronach ciała gąbczastego. Ciało jamiste jest pokryte przez włóknistą tkankę, nazywaną błoną białawą. Na co dzień jest ona elastyczna i odporna na rozciąganie, jednak… Kiedy błona biaława pęknie można usłyszeć trzask łamanej gałęzi, co jest oznaką złamania penisa. Dowiedz się jak uniknąć złamania prącia!

Kiedy może dojść do złamania prącia?

Tak naprawdę do złamania prącia może dojść niemal przy każdej pozycji seksualnej. Wystarczy chwila nieuwagi, niezgranie się i kilka nieodpowiednich ruchów. Jednak istnieją pozycje seksualne, które są szczególnie niebezpieczne. Należy do nich pozycja na jeźdźca, wtedy partnerka sama decyduje o kącie wygięcia penisa. Lepiej uważać również przy pozycji na pieska. Wtedy penis jest narażony na nadmierne wygięcie u podstawy. Jednak zazwyczaj do złamania prącia dochodzi wtedy, kiedy dominująca jest kobieta.

jak uniknąć złamania prącia

Skutki złamania prącia

Po złamaniu prącia można zauważyć wiele objawów o tym świadczących, takich jak: bardzo silny ból, ustąpienie wzwodu, krwiak, nietypowe wygięcie penisa, krew w ujściu cewki moczowej. Po takim obrzęku lepiej jak najszybciej udać się do lekarza. W takich przypadkach najczęściej jest wykonywany zabieg operacyjny.

Perspektywa złamania prącia na pewno nie należy do tych najprzyjemniejszych. Jednak nie martw się, ponieważ jest to bardzo rzadkie schorzenie. Warto o nim wiedzieć i znać objawy, żeby w razie czego bez chwili wahania udać się do lekarza, ale w żadnym razie nie zalecamy wstrzemięźliwości seksualnej.