Gadżety Mężczyzna

Za dużo pijesz? Ta aplikacja pomoże Ci zwalczyć nałóg

Share On Facebook

Ponad 12% dorosłych Polaków nadużywa alkoholu. AlkyRecovery to aplikacja antyalkoholowa, która pomoże osobom uzależnionym poradzić sobie z tą przypadłością.

Nadużywanie alkoholu należy do największych problemów współczesnego świata. Wiąże się to z łatwością dostępu do tego rodzaju produktów, jak również z chorobami cywilizacyjnymi, które atakują współczesnych ludzi, m.in. w obrębie psychiki. Łatwy dostęp do alkoholu stwarza zagrożenie również wśród młodszej części społeczności. Coraz częściej po alkohol sięgają właśnie niepełnoletni, a im człowiek szybciej zacznie przygodę z nałogiem, jest bardziej narażony na zdrowotne i osobowościowe konsekwencje.

Ludzie uzależnieni od alkoholu, często nieświadomie krzywdzą osoby z najbliższego otoczenia, w tym również siebie. Zdarza się to już nie tylko w domu, ale i w pracy. Nałóg burzy relacje międzyludzkie, powoduje zmienne stany emocjonalne. W niektórych sytuacjach uzależnienie idzie w parze z depresją lub innymi chorobami psychicznymi. Ludzie uzależnieni boją się jednak przyznać przed innymi o swoim stanie głównie w obawie przed odrzuceniem. AlkyRecovery może jednak pomóc takim osobom uporać się z własną słabością i postawić ten pierwszy ważny krok.

Aplikacja antyalkoholowa – wirtualna terapia

Aplikacja ułatwia zmianę nawyków, powrót do zdrowia i codzienności bez głodu alkoholowego. Odnajdziemy w niej pięć sekcji, gdzie użytkownik może śledzić proces swojej wirtualnej terapii. Może również komunikować się z innymi użytkownikami, aby móc wspierać siebie nawzajem.

Sekcja pulpit to szybki dostęp do wszystkich funkcji aplikacji. Widzimy tu m.in. licznik trzeźwości, motywujące wiadomości, wyniki testów/ankiety alkoholowej, wyniki z codziennej ankiety głodu, dzienniczek uczuć a także mapka, na której znajdziemy najbliższe placówki lecznictwa rekomendowane przez PARPA.

Druga sekcja to wiadomości, gdzie można dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami aplikacji.

„Głód” to kolejna sekcja, gdzie specjalny dzienniczek pomoże w procesie zdrowienia i identyfikowania nawrotów choroby.

Czwartą sekcją jest dzienniczek uczuć. Stosuje się go w leczeniu zaburzeń emocjonalnych. Może stanowić bardzo pomocne uzupełnienie poradników odnośnie leczenia uzależnień, np. w terapii choroby alkoholowej.

Ostatnia sekcja to wiedza. Znajdziemy tu istotne definicje, poradniki i wiele przydatnych informacji oraz testy i ankiety alkoholowe.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy wypełnić test i podać datę, od kiedy użytkownik jest trzeźwy. Aplikacja jest bardzo dobrze oceniania w Google Play.