ubrania szyte na miarę
HOT Lifestyle Mężczyzna Moda

Szycie na miarę. Sposób na dopasowane ubranie

Share On Facebook

Ubrania szyte na miarę zyskują na znaczeniu. Dobrze skrojona marynarka czy koszula to obecnie fundamentalny element męskiej garderoby.

Jeszcze do niedawna, zakłady krawieckie nie były popularne i praktycznie nieodwiedzane przez młode pokolenie. Co rusz upadały prywatne, małe przedsiębiorstwa, które proponowały uszycie całego ubioru praktycznie od zera. Tylko nielicznych stać było na utrzymanie swojego biznesu. Były to głównie tradycyjne manufaktury, które funkcjonowały na lokalnych rynkach od wielu lat. Przyczyną takiego stanu rzeczy był rozwój handlu i dostęp do wielu sieciówek odzieżowych, w których Polacy nagminnie kupowali ubrania każdego rodzaju. Mimo, że tanie, nie były one najlepszej jakości.

Dziś z sympatią powracamy do zakładów krawieckich, gdzie możemy liczyć na fachową pomoc profesjonalnego krawca. To miejsce, gdzie od początku do końca uszyty zostanie nam garnitur lub koszula. Tu również możemy powierzyć nasz strój do poprawek, zwężenia, podcięcia, podszycia. Po takim liftingu nasze stare ubrania, bądź kupione nawet w secondhandzie będą wyglądać jak nowe.

ubrania szyte na miarę przez krawca
Fot. 123RF

Ubrania szyte na miarę to kwintesencja dobrego stylu

W momencie, kiedy szukamy unikalnego dla siebie stylu, bardziej wyrazistego i niepowielanego trendami z sieciówek, staramy się czerpać z pomysłów i przyzwyczajeń naszych ojców i dziadków, którzy nie mieli do czynienia z sieciówkami a kupowali wizytowe ubrania u krawców. Zakłady krawieckie to również miejsca, gdzie oprócz perfekcyjnie skrojonego garnitury i uszytej koszuli otrzymamy rady dobrego stylu – jakie dodatki pasują do jakiego typu fasonu. Warto pochylić się nad takimi zakładami, które przygotują nam ubranie specjalnie dopasowane do naszego gustu i sylwetki.

W zakładzie mamy praktycznie kilka przymiarek, zanim krawiec lub krawcowa zacznie realizować nasz pomysł. Wszystko możesz ustalić z nim na miejscu – jak ma wszystko wyglądać, jakiego typu materiał Ci odpowiada, jaka powinna być szerokość mankietów, klap, kołnierzy, etc. W sieciówkach zostaje nam jedynie przymiarka kilku koszul i marynarek, które różnić się będą wyłącznie rozmiarami a nie fasonem. Krawiec dopasuje krój do naszej rzeczywistej sylwetki.

ubrania uszyte na miarę
Fot. 123RF

Każdy mężczyzna chociaż raz w życiu powinien udać się do krawca i uszyć swój własny, idealnie dopasowany i perfekcyjnie skrojony garnitur. Dobrze wiemy, że rzeczy robione z pasją i pietyzmem są więcej warte i prezentują się znacznie lepiej niż te np. produkowane masowo. Ubrania szyte na miarę stają się zwierciadłem naszej osobowości, która doceni perfekcyjnie wykonane dzieło. Ta prezencja to część zalet prawdziwego dżentelmena.