samochody Google na polskich drogach
Gadżety Hot News Mężczyzna

Samochody Google na polskich drogach

Share On Facebook

Google Street View ma już 10 lat. Trwa właśnie aktualizacja bardzo popularnej funkcji. Sprawdź gdzie w Polsce pojawią się specjalne samochody od Google’a.

Funkcja Google Street View powstała w 2007 roku i na początku obejmowała tylko pięć amerykańskich miast – New York, San Francisco, Las Vegas, Denver i Miami. W Polsce zaczęło się od ulicy Piotrkowskiej w Łodzi w 2012 roku, by po chwili realizować projekt w największych polskich miastach jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Szczecin, Bydgoszcz czy Lublin.

Dziś Street View to fenomen na skalę światową. Dzięki tej usłudze można zwiedzać miejsca, do których moglibyśmy nigdy w życiu nie trafić. Jest nieoceniona przy planowaniu podróży i wytyczaniu ścieżek zwiedzania. Dzięki wprowadzeniu innych pojazdów niż samochody (m.in. rower, skuter śnieżny, urządzenia noszone na plecach), z których wykonywano zdjęcia do map, można obecnie podziwiać panoramy z budynków, gór, parków i lasów oraz ogólnie trudno dostępnych miejsc. Street View to również bardzo użyteczna funkcja sprawdzania dojazdów i punktów na mapie.

Ostatni raz samochody Google na polskich drogach jeździły w 2014 roku, od tego czasu sporo się jednak zmieniło w naszym kraju. Google postanowiło więc uaktualnić zdjęcia najciekawszych miejsc i przede wszystkim ulic.

Samochody Google na polskich drogach. Gdzie je zobaczymy?

Od maja do października b.r. będzie można natrafić na charakterystyczne pojazdy w największych miastach w Polsce. Po Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu przyjdzie czas na pozostałe miasta w 15 województwach (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie). Będzie ich łącznie 37. Jedynie w województwie zachodniopomorskim nie zobaczymy słynnych aut.

Samochody Google na polskich drogach
Google Maps to najchętniej wybierana aplikacja przez kierowców (fot. bloomua / 123RF)

Tak jak poprzednio, wszystkie twarze osób oraz tablice rejestracyjne, które zostały uwiecznione przez googlowskie kamery będą zamazane. Jeśli dopisze pogoda, samochody Street View będą mogły zrealizować wszystkie założenia. Nowsze zdjęcia to lepsza jakość map Google i bardziej aktualna przestrzeń miejska. Ułatwi to przemieszczanie się po miastach.

Zdjęcie główne: Kitchakron Sonnoy / 123RF