jak się ubrać na grilla
Lifestyle Mężczyzna Moda

Jak się ubrać na grilla?

Share On Facebook

Zwykłe spotkanie z przyjaciółmi przy grillu to również okazja by zaprezentować się elegancko i stylowo. Zrób dobre wrażenie.

Kiedy w Polsce nastała moda na grillowanie, wielu z nas nawet nie zastanawiało się, co na siebie włożyć. Jedynym dodatkiem do grilla było piwo, a najchętniej wkładaliśmy na ruszt zamarynowaną karkówkę. Nikt nie myślał o wyprasowanych koszulach, chinosach, muchach czy espadrylach. Grill to zawsze był przecież luz i dobry humor. Czasem warto jednak zmienić swoje przyzwyczajenie i pokazać się z klasą. Jak się ubrać na grilla?

Czy na zwykłe spotkanie przy grillu obowiązuje jakiś specjalny dress-code?

Nadal pokutuje przeświadczenie, że grill równa się niekontrolowana imprezka i poplamione, śmierdzące od dymu ubranie. Grill to jednak uczta, może mniej formalna, ale jednak można w niej uczestniczyć naprawdę elegancko ubranym i nikomu z pewnością nie będzie to przeszkadzało. Krótkie spodenki albo dres, bezrękawnik i japonki powoli odchodzą w niepamięć. Czasy studenckie dawno przeminęły. Jeśli zostałeś zaproszony na grilla, postaraj się o coś więcej niż „ubrania robocze na grilla”.

jak się ubrać na grilla
Grill to luz i swoboda, jednak na tego typu spotkanie można się ubrać również stylowo / Fot. 123RF

Wygoda. To pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy spotykamy się z przyjaciółmi. Warto jednak dostosować się do ubioru swojej partnerki. W momencie, gdy wybierze zwiewną sukienkę, biżuterię, którą kupiłeś jej na walentynki i popsika się ulubionym zapachem, powinieneś sięgnąć po nieco elegantszy fason niż bojówki i czapkę. To pierwsza i niezaprzeczalna zasada. Harmonia stylów.

Jak się ubrać na grilla i nie zwariować

Tego lata nie powinno zabraknąć w Twojej szafie koszuli w ciekawe, czasem ekstrawaganckie wzory. Sięgnij po nią tego lata. Koszula w spodnie, nawet krótkie? Jak najbardziej. Dobrany kolorystycznie pasek do obuwia, kontrastująca mucha (o ile lubisz muchy i nie jest za gorąco). Zegarek, bransolety, okulary przeciwsłoneczne? Czemu nie? Męska biżuteria dobrze się prezentuje na tego typu spotkaniach. Nawet jeśli gdzieś tam dym z grilla będzie przeszkadzał, nie oznacza to, że możesz zapomnieć o dobrych perfumach. Lato to świeżość i cytrusy, sięgnij po tego typu lekkie zapachy.

Od dziś na www.pakolorente.eu poznasz rady stylisty. #rada #stylista #odkryj #styl

A post shared by Pako Lorente (@pako_lorente_polska) on

Grill to obecnie często kilkuosobowe spotkania, coraz częściej organizowane w dużych przydomowych ogródkach, gdzie można poznać zupełnie nowe osoby. Jeśli jesteś singlem, pamiętaj, dobre wrażenie robi się tylko raz i lepiej, aby było one w dobrym stylu. Ciekawy fason, odpowiednio dobrane dodatki i szarmancki uśmiech na twarzy. Zrób tak, aby ktoś inny zwariował na Twoim punkcie.