wakacyjna apteczka
Lifestyle Mężczyzna

Wakacyjna apteczka, co warto w niej mieć?

Share On Facebook

Bez względu na to, dokąd wybierasz się w wakacyjną podróż, nie możesz zapomnieć o apteczce. Skompletuj najpotrzebniejsze leki, kosmetyki i opatrunki. Nigdy nie wiesz, kiedy może się przydać.

Środki przeciw komarom, opatrunki w tym plastry wodoodporne, medykamenty w postaci tabletek przeciwbólowych, różnego rodzaju maści na stłuczenia i ugryzienia… Kiedy człowiek myśli o tym jak skompletować apteczką podróżną, traci zapał przed wakacyjną wyprawą. W końcu najważniejszy jest przecież odpoczynek. Warto jednak mieć przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy, które w razie jakiegoś, nawet najdrobniejszego wypadku, pomogą.

Na plażę, tygodniową wyprawę w góry, pobyt w Rzymie, pod namiot, na camping, rejs czy spływ kajakowy, musisz być mimo wszystko przygotowany na ewentualności. Latem nie myślimy o koniecznościach, chcemy po prostu odpoczywać. To oczywiste. Mając przy sobie dobrze skompletowaną apteczkę możemy mimo wszystko spać spokojnie na urlopie.

wakacyjna apteczka

Co warto zabrać do apteczki podróżnika?

1. Chyba najważniejsze to środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka na szlaku czy na plaży. Warto mieć przy sobie aspirynę, ibuprom, paracetamol czy polopiryna. W aptekach dostępnych jest sporo takich środków, jest w czym wybierać.

2. Suplementy. Wakacje ograniczają nasze menu z wartościowych składników. Nie zawsze też restrykcyjnie trzymamy się naszej diety. Podczas wysiłku lub nawet zwykłego leniuchowania na słońcu, tracimy sporo substancji odżywczych z naszego organizmu – pozbywamy się ich np. w postaci potu. Nie może więc zabraknąć w Twojej apteczce suplementów w postaci tabletek zwykłych lub musujących – witamina C, witaminy z grupy B, wapno, magnez i elektrolity.

3. Kosmetyki w postaci kremów z filtrami UV. Czy góry czy plaża, powinniśmy mieć przy sobie tego typu preparaty pielęgnujące i chroniące. Jak dobrać odpowiedni filtr do skóry przeczytacie tu. Dobrze mieć również w apteczce kremy lub balsamy łagodzące i regenerujące skórę po oparzeniach słonecznych. To potrzebna ulga dla skóry.

4. Lekarstwa na dolegliwości żołądkowe. Nawet jeśli zawsze dajemy sobie radę i pilnujemy, aby nie zjeść nieświeżych produktów, warto mieć w apteczce krople żołądkowe, węgiel przeciw biegunce, suplementy wspomagające pracę wątroby i żołądka, a także tabletki na chorobę lokomocyjną i leki rozkurczowe.

5. Żele, maści, spraye na ukąszenia. Preparaty przeciw komarom i kleszczom to oczywistość. Dobrze jednak mieć przy sobie kremy i środki łagodzące skutki ukąszeń. Niezwykle przydatne są również maści przeciwzapalne, przeciwbólowe na stłuczenia, obolałe mięśnie i stawy.

6. Opatrunki. Kilka bandaży, kompresy, plastry na niewielkie rany, stłuczenia czy odciski. Nie można zapomnieć oczywiście o środkach odkażających w postaci wody utlenionej – przydaje się zawsze.

Mając tak skompletowaną apteczkę podróżną możemy z czystym sumieniem ruszać na wyprawę życia, nawet jeśli trwać ona będzie weekend. Dobrze mieć zawsze przy sobie niezbędne akcesoria i produkty pierwszej pomocy. Dzięki temu możesz spokojnie rozkoszować się upragnionym urlopem i nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć.

Zdjęcia: 123RF

Przeczytaj również: Sprawne pakowanie na wakacje last minute

Pierwszy komentarz dla “Wakacyjna apteczka, co warto w niej mieć?

  1. jak ktoś ma już dzieci, tak jak ja to bez dobrego leku na biegunkę ani rusz;) teraz zawsze w apteczce mam np probiotyk w kropelkach active flora. tani, skuteczny i bez obaw można podawać dzieciom już od 1 dnia życia.

Comments are closed.