Mężczyzna Moda

Poprawiny u pana młodego. Jak się ubrać?

Share On Facebook

Nie tylko pan młody ma problem z doborem odpowiedniego ubioru na poprawiny. Również goście często się nad tym zastanawiają. Czy istnieje jakiś konkretny dresscode na tę okazję?

Wszystko zależy od tego, w jakim charakterze mają przebiegać poprawiny. Niekiedy jest to po prostu tylko śniadanie lub obiad a innym razem dalsza część imprezy weselnej z DJ-em. Odnośnie ubioru zdania są mocno podzielone, czy ubrać się mniej formalnie i na luzie czy trzymać fason i być eleganckim. Jest tylko jedna żelazna zasada – jeśli Twoja partnerka przywdziewa sukienkę na poprawiny, musisz się dostosować i być równie elegancki. Dżinsy odpadają.

Ubiór na poprawiny. Co założyć a co unikać?

Będąc gościem na poprawinach możesz schować garnitur i zapomnieć o krawacie. Mimo, że przyjęcie na drugi dzień może być bardziej formalne, możesz przyjść wyłącznie w koszuli i odpowiednio dobranych chinosach. Często goście wybierają koszule o innym kolorze niż biały. W tym roku można pokusić się o wzorzaste desenie, które obecnie są w modzie (kwiaty, motywy roślinne). Unikaj koszul z krótkimi rękawami. Tylko i wyłącznie długi rękaw, nawet jeśli na sali będzie 25 stopni. Ciekawym dodatkiem do koszuli może być również muszka. Nie zapomnij jednak o eleganckich butach. W trampkach lub sportowym obuwiu mimo wszystko nie wypada przyjść na poprawiny.

ubiór na poprawiny
Muszka z ciekawym wzorem to doskonały dodatek na poprawiny / fot. 123RF

Koszula w spodnie typu chinosy, eleganckie buty, muszka. To zestaw, który może zadowolić nawet najbardziej wybrednych. Pasuje i do uroczystego obiadu i do zabawy przy muzyce.

ubiór na poprawiny
źródło: facebook.com/mauriziobenttoni

A co z panem młodym?

Tu dochodzi kwestia prestiżu. Najlepiej w dniu ślubu i wesela musi wyglądać para młoda, to niezaprzeczalna kwestia. Dla pana młodego drugi garnitur na poprawiny nie może zawadzać. Można jednak odstąpić od tej reguły i mimo wszystko pokazać luz. To również sygnał dla gości, że najważniejsze już za nami, teraz można na spokojnie porozmawiać i spędzić miło czas. Stąd lekka marynarka, koszula o ciekawym wzorze, krawat lub muszka, chinosy to wybór, który niczego nie ujmuje.

ubiór na poprawiny
Dobieraj styl swojego stroju do okoliczności / fot. 123RF

Jeśli nadal nie wiesz jaki wybrać ubiór na poprawiny, zwyczajnie zapytaj pana młodego jak ma przebiegać ta część uroczystości. Warto dostosować strój do miejsca i charakteru spotkania.