Dieta Mężczyzna

Koktajle energetyczne dla niego

Share On Facebook

Brakuje Ci energii w ciągu dnia? Śniadanie to podstawa. Dodanie do jego menu koktajlu może tylko przynieść wymierne korzyści Twojemu organizmowi.

Spożywanie koktajlu nie jest zarezerwowane wyłącznie na czas przed treningiem. Warto go pić w chwilach zwiększonej aktywności fizycznej i psychicznej. W każdym z tych przypadków, również w pracy, tracimy sporo energii, którą możemy dostarczyć dzięki zmiksowanym owocom i warzywom. Nigdy dość naturalnemu zastrzykowi energii!

Koktajle energetyczne są proste w przyrządzeniu. Jedynym utrudnieniem może być brak miksera, wyciskarki lub sokowirówki. Wyciśnięte i zmiksowane owoce lub warzywa to podstawa tego napoju. Można je łączyć z mlekiem zwierzęcym lub jeśli nie tolerujesz laktozy, z mlekiem roślinnym. Dzięki takiej konsystencji koktajl z potrzebnymi składnikami odżywczymi szybko się trawi w przewodzie pokarmowym i tym samym wchłania do organizmu.

Przedstawiamy 4 koktajle energetyczne, które możesz sam przygotować w swoim domu z kilku prostych produktów.

Koktajl z jagodami na bazie jogurtu

To bardzo prosty, ale jakże efektywny koktajl, który da Ci kopa na początek dnia. Jogurt lub kefir to doskonałe źródło białka, którego organizm potrzebuje w momencie wzmożonego wysiłku. Jagody odpowiadają za uelastycznienie naczyń krwionośnych, poza tym działają bakteriobójczo i antywirusowo. Posiadają antyutleniacze oraz sporą dawkę minerałów i witamin. Do napoju możesz dodać miód i zmiksowane daktyle.

koktajle energetyczne
fot. pexels.com

Energia z orzechów

Masło orzechowe może być również składnikiem koktajlu. Wystarczy dodać kilka łyżek do jogurtu lub odtłuszczonego mleka, wkroić jednego banana, wlać łyżkę miodu i zmiksować. Energia w czystej postaci. Szybko i prosto bez zbędnego myślenia.

Kiełki na wąsach

Twoja panna lubi kiełki? Możesz po nie sięgnąć do lodówki i zmiksować z mlekiem, jogurtem, natką pietruszki i ogórkiem. Koktajl tak samo orzeźwiający jak odżywczy. Kiełki to skupisko witamin, mikroelementów oraz potrzebnego białka, kwasów tłuszczowych i błonnika.

koktajle energetyczne zielone
fot. 123RF

Płatki owsiane w napoju

Lubisz płatki owsiane? To bardzo dobrze, zawierają bowiem potrzebne węglowodany (68%), białko (13%), tłuszcze (7%) i błonnik (10%). Płatki owsiane są podstawą jadłospisu wielu aktywnych ludzi. Połączenie ich z jogurtem, mlekiem, bananem, pomarańczą i miodem to prawdziwa bomba energetyczna. Wystarczy na cały dzień i kilka chwil dłużej.