sprawne pakowanie na wakacje jakie sposoby
Dom HOT Lifestyle Porady

Sprawne pakowanie na wakacje last minute. Jak to zrobić?

Share On Facebook

Jak się sprawnie spakować? Na to pytanie próbują odpowiedzieć wszyscy, którzy planują wymarzone urlopy lub kupują wycieczki last minute. Podpowiadamy sprawdzone metody.

Nie zostało Ci dużo czasu do wyjazdu a ciągle zachodzisz do głowy jak się sprawnie spakować? Często niepotrzebnie przepełniamy swoje walizki, dodajemy mało przydatne rzeczy lub nieumiejętnie je składamy. Czy są jakieś sprawdzone metody aby dobrze i oszczędnie spakować małą walizkę?

Owszem, można wykorzystać np. rolowanie, sprasowywanie, odsysanie powietrza z foliowych toreb… oraz wiele innych, wydawałoby się umiejętnych metod. A co gdy musimy i nie możemy obejść się bez dużej ilości kosmetyków? Na ratunek przychodzą specjalne organizery, małe pojemniki wielokrotnego napełniania czy kosmetyki typu travel size, o których możecie przeczytać tutaj.

sprawne pakowanie na wakacje jakie sposoby

Sprawne pakowanie na wakacje. Jak spakować kosmetyki na wyjazd?

To pytanie często spędza nam sen z powiek. Oprócz sprawdzonych organizerów, kosmetyczek i małych, przezroczystych saszetek można wykorzystać inne sposoby na pakowanie.

Jeśli szykujemy się na krótki urlop, nie wybierając się na niego samolotem, możemy zabrać ze sobą te kosmetyki, które akurat się kończą. Zużyte opakowania po prostu wyrzucimy, dzięki temu będziemy mieli więcej miejsca na drobne upominki dla znajomych czy pamiątki.

O ile podróże, nie wymagające kontroli nie robią nam problemów, o tyle te samolotowe już tak. Polacy lubią wyjazdy kilkudniowe i chętnie korzystają z tanich linii lotniczych. Zabieramy ze sobą bagaż podręczny, który nas nic nie kosztuje, ale uwaga – nieumiejętne spakowanie może nas kosztować wykupieniem dodatkowej formy bagażu rejestrowanego. Po prostu nasz podręczny bagaż zostanie uznany jako rejestrowany. To koszt z rzędu 50 euro. A miało być tak tanio…

Jak sobie poradzić z kosmetykami w podróży samolotem?

Wszystkie płyny muszą być przechowywane w przezroczystych pojemnikach. Przez bramki nie przejdziemy z większą ilością kosmetyków niż 1 litr w bagażu podręcznym, do 100 ml na jedno opakowanie.

 

sprawne pakowanie na wakacje przezroczysta kosmetyczka

 

1. Korzystaj z przezroczystych organizerów lub kosmetyczek, do których możesz włożyć kosmetyki typu travel size.

2. Wykorzystaj dostępne pojemniki na płyny i kosmetyki – często są one w pojemnościach od 50 do 100 ml, są też małe zakręcane pojemniki – specjalne do kremów, balsamów czy masek.

3. Możesz małe pojemniki samemu przygotować jeśli korzystasz z soczewek. Puste opakowania do przechowywania soczewek mogą się idealnie nadać do kremów.

4. Zabierajmy te kosmetyki, które naprawdę są nam potrzebne. Pakujmy np. kosmetyki z formułami typu 2w1, zamiast każde osobno. Jeśli chodzi o kolorówki również warto zabrać te bardziej uniwersalne.

5. Niektóre kosmetyki można kupić na miejscu, np. żel pod prysznic czy szampon również w mniejszych pojemnościach. Z reguły nie są one zbyt drogie, a dzięki temu zaoszczędzi się sporo miejsca w walizce.

Oczywiście kosmetyki są bardzo ważnym elementem naszej podróży. Bez nich nie da się obejść. Ale co z resztą rzeczy? Na co najbardziej zwrócić uwagę przy pakowaniu ubrań i drobnych akcesoriów w małym bagażu podręcznym? Zatem sprawne pakowanie na wakacje powinno wyglądać, mniej więcej tak:sprawne pakowanie na wakacje organizery

1. Na ratunek również przychodzą specjalne organizery do ubrań i bielizny. Można w nich umieścić najpotrzebniejsze rzeczy.

2. Wykorzystaj puste opakowania po tabletkach lub pluszach, w których można schować np. biżuterię. Same opakowania można również zmieścić np. w butach, jeśli zabierasz jakieś na zmianę. Buty to często niedoceniana skrytka na drobnostki.

3. Koszulki i t-shirty można zwinąć w rulonik i ułożyć obok siebie, nakładając jeden na drugi w różnych wariantach, ale bardzo ściśle. Dzięki rolowaniu lekkie ubrania się nie zgniotą. Tak samo można zrobić ze skarpetkami, które zwijamy w tzw. żarówkę.

4. Jeśli nie posiadasz organizerów możesz spakować ubrania warstwowo. Na dnie połóż np. bluzę lub spodnie w taki sposób, aby resztę rzeczy które układasz do środka, później można było docisnąć i złożyć tymi ubraniami spod spodu.

Macie swoje sposoby na sprawne pakowanie na wakacje najpotrzebniejszych rzeczy? Podzielcie się nimi w komentarzach pod artykułem.

Zdjęcie główne: 123RF, zdjęcia źródło: allegro.pl, rossmann.pl, 123RF

Przeczytaj również: Kosmetyki travel size, czyli mini wersje dla podróżujących