Letnie festiwale muzyczne w Polsce
Lifestyle Mężczyzna TOP

Przed nami letnie festiwale muzyczne. Gdzie się wybrać?

Share On Facebook

Wakacje to nic innego jak letnie festiwale muzyczne. Podpowiadamy gdzie w tym roku warto pojechać.

Rok szkolny i akademicki za nami, sesja już prawie się kończy, nieliczni bronią swoich prac dyplomowych. Nic tylko spakować plecak i ruszyć w nieznane. Upragnione wakacje sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi także podczas licznych festiwali muzycznych. Również pracujące osoby specjalnie planują urlop, aby prze kilka dni spędzić czas przy muzyce na żywo. Jest wiele ciekawych imprez, na których warto w tym roku się pojawić. Oto najciekawsze letnie festiwale muzyczne w Polsce.

Open’er

Bilety można jeszcze kupić na oficjalnej stronie festiwalu, ale czasu zostało już bardzo mało. Tegoroczny Open’er trwać będzie na przełomie czerwca i lipca. Płyta gdyńskiego lotniska zapełni się z pewnością już 28 czerwca, kiedy na scenie zagrają m.in. Radiohead, James Blake, Mickael Kiwanuka, Solange czy Natalia Przybysz. The Weeknd, Moderat, Nocolas Jaar, The XX… to tylko nieliczne gwiazdy światowego formatu, które zawitają do Polski. Na scenie gdyńskiego festiwalu nie zabraknie również śmietanki rodzimej sceny muzycznej. Jeśli jeszcze nie macie biletów śpieszcie się i pakujcie plecaki!

Miejsce: Płyta lotniska Gdynia-Kosakowo
Czas: 28.06-1.07.2017
Kto: Radiohead, Foo Fighters, The Kills, Trentemoller, The Weeknd, Nicolas Jaar, Moderat, The XX.

Tauron Nowa Muzyka

Rozkoszować się muzyką w postindustrialnych, kopalnianych wnętrzach? To jest możliwe tylko na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Temu wydarzeniu przyznano prestiżowe nagrody European Festival Awards (2010, 2012, 2014) w kategorii Najlepszy Mały Europejski Festiwal. A czego możemy się spodziewać? Na scenach w starych kopalniach Górnego Śląska będzie można usłyszeć m.in kilku znaczących wykonowaców muzyki elektronicznej – Who Made Who, The Cinematic Orchestra, Sohn, Palms Trax, Róisín Murphy czy rodzimi Rebeka i Fisz Emade Tworzywo.

Miejsce: Katowice
Czas: 6-9.07.2017
Kto: Who Made Who, The Cinematic Orchestra, Sohn, Palms Trax, RY X, Róisín Murphy, Max Cooper, Michael Mayer, Hercules & Love Affair, Gold Panda, Rebeka, Fisz Emade Tworzywo, Clark, BNNT.

Audioriver

Jedna z bardziej znaczących imprez muzyki elektronicznej w kraju. Na płocką plażę nad Wisłą ściągają fani klubowego grania z całej Polski. Co roku na scenie gra kilku znaczących DJ-ów na świecie.

Miejsce: Plaża nad Wisłą w Płocku
Czas: 28-30.07.2017
Kto: Ben UFO, Damian Lazarus, Dany Byrd, Nico Stojan, We Draw A, Vitalic, Baasch, Piotr Bejnar.

Przystanek Woodstock

Najbardziej znana i darmowa impreza w Polsce i tej części Europy. Od dawna na scenie nie występują tylko rockowe zespoły, jednak trzon imprezy stanowi mimo wszystko mocniejsze granie. W tym roku na Dużej Scenie będziemy mogli usłyszeć Mando Diao, House of Pain, Archive, Nothing But Thieves czy kilku naszych rodzimych topowych zespołów jak Hey, Wilki, Łąki Łan czy Domowe Melodie. Na Małej Scenie również śmietanka znakomitych wykonawców – Prong, Dr Misio, Oddział Zamknięty, LemOn.

Miejsce: Kostrzyn nad Odrą
Czas: 3-4-5.08.2017
Kto: Archive, House of Pain, Mando Diao, Tothing But Thieves, Hey, Wilki, Dr Misio, Łąki Łan, LemOn, Prong, Blues Pills, Mesajah, Michał Urbaniak, Dun Inc., Domowe Melodie, Piotr Bukartyk.

OFF Festival

Ta impreza to autorski pomysł Artura Rojka, byłego wokalisty Myslovitz. Wydarzenie ma intrygować, inspirować i prowokować do dyskusji. OFF Festival zrzesza wielu niszowych autorów muzyki alternatywnej, którzy dzięki koncertom mogą pokazać się szerszej publiczności. W tym roku nie zabraknie również gwiazd, takich jak: Feist, PJ Harvey czy Swans.

Miejsce: Katowice
Czas: 4-6.08.2017
Kto: Feist, PJ Harvey, Swans, Shellac, Talib Kweli Live, Pro8l3m, Bitamina, L.Stadt, Mitch&Mitch, Ralph Kaminski.

Live Festival

To dość młody festiwal, który swoje początki miał w 2006 roku, a w nowej odsłonie (wcześniej jako Coke Live Music Festival) startuje od 2015 roku. Przez krakowski festiwal przewinęło się już sporo gwiazd. To właśnie na koncertach w Krakowie wystąpili po raz pierwszy w Polsce tacy wykonawcy jak: Rihanna, Jay-Z, Timbaland, 30 Second To Mars, Lily Allen. W tym roku również nie zabraknie tuzów światoweje sceny muzycznej, usłuszymy m.in. Lanę Del Rey czy Wiza Khalifę.

Miejsce: Kraków
Czas: 18-19.08.2017
Kto: Wiz Khalifa, Lana Del Rey, Alt-J, Ellie Goulding.

Zdjęcie główne: Bogdan Mircea Hoda / 123RF

Przeczytaj również: Jak się ubrać na festiwal?