Jak skupić się w pracy mamy sposoby
Gadżety Mężczyzna

Jak skupić się w pracy? Jeśli masz z tym problem wypróbuj Helmfon

Share On Facebook

Pracujesz w biurze typu open space i nie możesz skupić się na swoich zadaniach? Dla takich ludzi stworzono Helmfon. Poznaj ten gadżet i kilka innych sposobów na pracę w trudnych warunkach.

Głowa zamknięta w specjalnym hełmie przypominającym kask rajdowca motocyklowego. Oto propozycja ukraińskiego biura projektowego Hochu Rayu. Helmfon ma służyć osobom, którym przeszkadza gwar i hałas w otwartych pomieszczeniach. Praca w takich warunkach sprzyja z pewnością kreatywności, ale czasami – a nawet w większości – bywa trudna do zniesienia.

Helmfon pozwala zamknąć się użytkownikowi we własnym świecie. Niekiedy zwykłe słuchawki nie wystarczą, nie każdy przecież potrafi skupić się przy muzyce. Ten unikatowy kask, wykonany został z materiałów wygłuszających, m.in. z włókna szklanego, polietylenu. Czy skutecznie ochroni Cię przed uporczywymi dźwiękami, a także przed krzykiem szefa?

jak skupić się w pracy

kilka sposobów jak skupić się w pracy

Nowy gadżet, oprócz podstawowej funkcji odizolowania się od biurowego tumultu, posiada szereg przydatnych w pracy funkcji. Można udostępniać i oglądać video, zdjęcia, projekty, infografiki, prezentacje, prowadzić konferencje lub rozmowy z partnerami biznesowymi przez Skype, odbierać i nawiązywać połączenia. Można dodać również własne funkcje. Wszystko chronione jest hasłem, nikt obcy z zewnątrz nie dostanie się do ważnych dokumentów i plików.

Jeśli jesteś freelancerem i pracujesz często w domu, lwowskie biuro projektowe i dla Ciebie ma propozycję – specjalny fotel skupienia – Focus Chair. Brzmi i wygląda zachęcająco, prawda?

krzesło Focus Chair pozwoli Ci się skupić

A jeśli perspektywa posiadania Helmetu jest dość odległym marzeniem, a Focus Chair zajmie Ci w domu za dużo miejsca, przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów jak skupić się w pracy.

 

1. Multizadaniowość często nie jest wyjściem. Skupiaj się na jednej, konkretnej rzeczy. Wielowątkowość może obniżyć Twoją efektywność w pracy lub zwyczajnie wewnętrznie drażnić.

2. Rób sobie krótkie przerwy od intensywnego myślenia. Wstanie z miejsca, przespacerowanie się po biurze czy domu, kilka głębokich wdechów. Powinno pomóc.

3. Uporządkuj sobie system pracy. Stworzenie planu na początku dnia pozwoli Ci ograniczyć błędy, niepotrzebne przerwy a nawet stres. Plan działania zawsze pomaga skupić się na projekcie.

4. Jeśli odczuwasz rozproszenie, zrób wszystko aby wrócić do konkretnego projektu. Tzw. rozmarzenie może zabrać Ci kilka cennych minut a nawet pomysły.

5. Jeśli jesteś typem, który zawsze musi coś miętolić w ręku, zaopatrz się w specjalne gadżety. Te odstresowujące są bardzo dobrym rozwiązaniem, potrafią ukoić nerwy i jednocześnie naprowadzić na skupienie się nad projektem.

6. Czasami warto rozmawiać z kolegami z pracy. Szczególne gdy zachowują się głośno. Możesz im zasugerować, aby obniżyli ton głosu i robili pewne rzeczy ciszej. Docenią to, kiedy sami będą potrzebowali chwili skupienia.

7. Pij dużo płynów. Miej na biurku butelkę wody, soku lub kubek herbaty czy kawy. Pozwoli Ci to również uniknąć fałszywego głodu. W momencie rozproszenia możesz szybko sięgnąć po wodę, nie szukając innych przekąsek. Oczywiście normalny posiłek musi być. Koniecznie zrób sobie przerwę na drugie śniadanie lub lunch, musisz mieć przecież wiele energii do działania.

 

zdjęcia: www.behance.net/hochurayu

Przeczytaj również: Smart Window. Inteligentne okno staje się faktem