Mężczyzna Moda

Buty na cieplejsze dni

Share On Facebook

Wraz z rozpogodzeniem, coraz silniejszym słońcem i większymi temperaturami sięgamy po inny rodzaj butów. Ma być wygodnie, lekko i przewiewnie.

Czasy, kiedy mężczyzna posiadał dwa rodzaje butów – na co dzień i od święta, odchodzą w zapomnienie. Mężczyzna w kwestii mody jest coraz bardziej świadomy, wybiera odpowiedni ubiór na okazję i porę roku. Patrzy nie tylko na rodzaj materiału, krój i kolory, ważne są również dodatki, które muszą współgrać z całym wizerunkiem. Najważniejszymi dodatkami są buty. A gdy robi się cieplej, trzeba również umieć dobrać odpowiednie buty na lato.

Buty na lato, co wybrać?

Ciepła pora roku ma swój urok, tak samo powinno być z butami, które… nie mogą męczyć stopy, ale robi się cieplej i zakładamy nasze ulubione obuwie sportowe. To duży błąd. Oczywiście liczy się wygoda, jednak tego typu obuwie nadaje się wyłącznie do fizycznej aktywności. Jeśli chcemy wyglądać dobrze latem, buty muszą być dobrane do całości.

Mokasyny

To już sezonowy klasyk. Kiedyś kojarzone z włoską mafią i alfonsami, dziś szybko zyskują popularność wśród młodych. Co ciekawe swoje pochodzenie zawdzięczają Indianom – to ich tradycyjne obuwie. To chyba jedyna część garderoby, którą europejczycy przejęli od rdzennych mieszkańców Ameryki. Obecnie kojarzą się nam wyłącznie z latem i upałami. Są lekkie, wygodne i łatwo je się nakłada. Pasują do nieformalnego stroju jak również do bardziej eleganckiego stylu.

buty na lato
fot. 5second / 123RF

Sandały i klapki

Przywodzą na myśl typowego Janusza na wakacjach. Tak, jeśli nieszczęśliwie założymy je na skarpetę. Sandały to jednak bardzo wdzięczny rodzaj obuwia letniego również dla mężczyzn. Poza sportowymi wzorami można trafić na naprawdę ciekawe modele, które będą pasować do lekkiego, ale stylowego ubioru. Sandały to klasyczne buty na lato, ale mogą stać się niebanalnym urozmaiceniem męskiej garderoby.

buty na lato
Klapki męskie / Fot. 123RF

Espadryle

Prawdopodobnie pochodzą z Hiszpanii. Nic dziwnego, że latem bardzo często widać je na męskich stopach, są lekkie i dają ulgę stopom w upalne dni. Espadryle zrobione są najczęściej z tkaniny a podeszwa to charakterystyczny sznurek lub włókna juty. Idealnie pasują do szortów i eleganckich spodenek. Brak skarpet również wskazany.

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami.>>> Czytaj więcej artykułów autora <<<