Akcesoria Dom Gadżety

Smart Window. Inteligentne okno staje się faktem

Share On Facebook

Firma Drutex zaprojektowała i wdrożyła nowoczesne okno. Nic w tym nie byłoby nadzwyczajnego, gdyby nie to, że okno może zastąpić tablet lub telewizor.

Fraza „okno na świat” przybiera teraz innego znaczenia. Dzięki najnowszemu produktowi firmy Drutex, będzie można korzystać z okna jak z tabletu, smartfona czy telewizora. W domu i w pracy, w sklepach i na targach… Smart Window można będzie używać w biznesie, naturalnie może zastąpić projektory, rzutniki czy tablice. Inteligentne okna mogą być również wykorzystywane w formie multimedialnych witryn sklepowych. To także ciekawy sposób promocji dla reklamodawców.

smart window od Drutex

Smart Window

Smart Window

Smart Window od Druteksu to już nie przyszłość widziana w filmach?

Drutex wprowadzając na rynek innowacyjny produkt w zakresie rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT) przybliża nas jeszcze bardziej do świata widzianego tylko w filmach. Od razu przychodzi tu na myśl film „Raport Mniejszości” Stevena Spielberga, na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka.

Smart Window to pierwsze na świecie inteligentne okno, które poza standardowymi funkcjami umożliwia korzystanie z internetu, oglądanie telewizji czy pracę na zasadzie panelu bezdotykowego.

Jak pisze Drutex na swojej stronie, Smart Window to interaktywne okno wyposażone w jednostkę sterującą, odpowiadającą za kontrolę i interakcję poprzez szereg interfejsów. Posiada matrycę LCD, zamkniętą w szybie zespolonej, chroniącą wyświetlacz przed wpływem czynników zewnętrznych. Takie rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM. Smart Window posiada również interfejsy przeznaczone do komunikacji bezprzewodowej WiFi (802.11n), Bluetooth (4.1) czy Bluetooth Low Energy.

Więcej o samym produkcie możecie przeczytać na stronie Drutex.