Dieta Fitness Gadżety Kobieta

Najpopularniejsze aplikacje dietetyczne

Share On Facebook

W jaki sposób najlepiej schudnąć? Wypróbuj najciekawsze aplikacje dietetyczne na telefon i miej kontrolę nad swoim ciałem na okrągło.

Już co druga osoba w Polsce korzysta z aplikacji internetowych a na jednego Polaka przypadają aż dwa telefony komórkowe. To rzeczywistość. Nie dziwi więc, że coraz chętniej powstają specjalistyczne aplikacje, które mają ułatwić życie każdego, kto nosi w kieszeni smartfona.

Nie inaczej jest z aplikacjami dietetycznymi, których na rynku można znaleźć wiele. Które z nich najlepiej pomagają osobom z nadwagą zrzucić zbędne kilogramy i będą wspierać  je w codziennej diecie? Przedstawiamy najpopularniejsze darmowe aplikacje mobilne.

4 najbardziej popularne aplikacje dietetyczne

MyFitnessPal

Tę aplikację zainstalowało już ponad 100 mln użytkowników. Dzięki niej można odchudzać się razem ze znajomymi, wystarczy dodać ich do konta i wspierać się przy realizacji programu. Aplikacja posiada największą bazę produktów spośród wszystkich liczników kalorii na Androida. Możesz spersonalizować swoje cele i tworzyć własne niestandardowe produkty, posiłki i ćwiczenia a wszystko to kontrolujesz za pomocą przejrzystych raportów.

Wiesz co jesz

To bardzo przydatna aplikacja, która pomoże Ci w rozpoznaniu składników wielu dostępnych produktów spożywczych. Wystarczy wpisać składnik i sprawdzić czy jest on zgodny z Twoim profilem żywieniowym. Można w łatwy sposób poprzez aplikację zrobić zdjęcie etykiety z wypisanym składem i otrzymać potrzebne dane. Dzięki niej dowiesz się co oznaczają literki E w produkcie.

EatFit

To tzw. trener żywienia. Jeśli spotkaliście się z dietami pudełkowymi, ta aplikacja pomoże Wam przygotować takie pudełka samemu w domu. Dzięki niej wprowadzisz w swoją codzienność nawyki zdrowego odżywiania i zrzucisz zbędne kilogramy. EatFit to ponad 300 propozycji posiłków, z których można samemu układać spersonalizowany jadłospis. Aplikacja przypomni Ci w przygotowaniu dań czy zrobieniu zakupów.

FatSecret

Pomoże Ci policzyć kaloryczność produktów i posiłków, które spożywasz. Baza produktów jest dość duża. Można ją również samemu uzupełniać. Tak jak w przypadku „Wiesz co jesz” możesz zeskanować etykietę (kod kreskowy) i sprawdzić ile kalorii lub jakie składniki odżywcze kryją się w danym produkcie.