Mężczyzna Pielęgnacja Zarost&Broda

Akcesoria do brody. Co tu wybrać?

Share On Facebook

Jesteś posiadaczem bujnej brody? Zapewne nie raz miałeś problem z odstającymi i niesfornymi włosami. Sprawdź jakie akcesoria do brody pomogą w codziennej pielęgnacji.

Dumny właściciel bujnej brody zapewne zastanawia się, co zrobić aby broda wyglądała schludnie i zdrowo. Zwykły trymer? Grzebień? Jest wiele narzędzi, które pomogą we właściwy sposób wypielęgnować pieczołowicie zapuszczany zarost.

Pielęgnacja brody wiąże się nie tylko z olejkami, specjalnymi balsamami i woskami do stylizacji. O tym jak dbać o brodę pisaliśmy TUTAJ. Broda to również wyzwanie jeśli chodzi o prawidłowe podstrzyżenie i rozczesywanie. Warto więc zaopatrzyć się w akcesoria, które stworzone są specjalnie do tego typy włosów na twarzy.

akcesoria do brody
Fot. 123RF

Akcesoria do brody to podstawa. Nożyczki i grzebień Twoim przyjacielem

Nożyczki, grzebień i… to wszystko? Zapewne posiadacz obfitej brody nie myśli o innych akcesoriach do włosów twarzy. Niczym szczególnym Cię nie zaskoczymy, grzebyk i nożyczki to podstawa, choć istnieje wiele innych akcesoriów, które pomogą w tego typu pielęgnacji. Ale zwykłe nożyczki i zwykły grzebień do włosów to często nie koniecznie trafny wybór.

Używanie akcesoriów pomoże utrzymać brodę w dobrej formie. Dobrej jakości narzędzia do strzyżenia brody oraz czesania to lepszy wygląd zarostu. Nie oszukujmy się, tak samo jak fryzjerzy używają specjalnych nożyczek do cięcia i podcinania włosów głowy, tak samo w naszym przypadku powinniśmy sięgnąć po lepszej jakości akcesoria dedykowane grubszemu włosiu twarzy. Dobrej jakości grzebień często zaprojektowany jest w taki sposób, aby układ zębów pozwalał na dokładne rozczesywanie zarostu, bez względu na jego gęstość i długość.

Niezbędnik brodacza. Inne akcesoria do brody

Poza nożyczkami do brody i wąsów oraz specjalnych grzebieni, właściciel brody może skorzystać z innego typu akcesoriów, szczególnie do rozczesywania włosów. Można znaleźć m.in. szczotki i kartacze z różnego typu włosia zwierzęcego. Przypominają one często wyglądem szczotki do butów i jest w tym trochę analogii. Taka szczotka pomoże Ci nie tylko rozczesać zarost ale również oczyścisz go z różnych drobinek, złuszczonego naskórka czy resztek jedzenia. Użycie kartaczy i szczotek może poprawić nawet ukrwienie skóry twarzy. Można to traktować jako masaż.

akcesoria do brody szczotka
źródło: menspace.pl

Trzeba pamiętać, że prawidłowo przystrzyżona broda rośnie szybciej i obficiej. Regularne jej rozczesywanie nadaje jej objętości, włosy stają się bardziej smukłe i lśniące, nie kołtunią się. Zdrowa broda, to również zdrowszy i lepszy wygląd Twojej twarzy. Obecnie to często broda staje się wizytówką mężczyzny. Liczy się przecież pierwsze wrażenie, a po brodzie i sposobie pielęgnacji twarzy można poznać, w jaki sposób o siebie dbamy.

Pierwszy komentarz dla “Akcesoria do brody. Co tu wybrać?

  1. oprócz grzebienia i nożyczek kupilem sobie beard designer, dużo łątwiej się nim przycina brodę niż zwykłym trymerem ja to mam dwie lewe ręce i zawsze gdzieś te nożyczki mi się omsknęly i wychodzila dziura w brodzie, teraz mam chociaż to równo przystrzyżone

Comments are closed.