Gadżety Mężczyzna

Samochód przyszłości z Polski

Share On Facebook

To w Polsce może powstać jeden z bardziej rozbudowanych technologicznie samochodów na świecie. Jeżdżące biuro, SPA i centrum dowodzenia w postaci luksusowej limuzyny.

Nasz kraj jest obecnie wiodącym dostawcą części i podzespołów motoryzacyjnych. Jednak od dawna Polska nie produkuje seryjnie samochodów osobowych pod własną marką. Ma to się zmienić. Dosyć niedawno głośno było o projekcie biznesmenów z Dąbrowy, którzy chcą wyprodukować i wprowadzić na rynek Varsovię, luksusowy samochód przyszłości.

Jest na razie jedynie koncept i marzenie, aby pokazać prototyp na jednej ze światowych wystaw motoryzacyjnych. Do realizacji projektu powołano spółkę Varsovia Motor Company, która chce rozpocząć seryjną produkcję po 2018 roku. Plan to 50 sztuk aut rocznie.

samochód przyszłości Varsovia
Varsovia, samochód przyszłości z Polski (fot. materiały prasowe)

Samochód przyszłości będzie z Polski? Varsovia ma stać się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów na świecie.

To Varsovia od 2019 roku ma wyznaczać nowe standardy. Wszystko dzięki pieczołowicie zaprojektowanym detalom i rozwiązaniom, które mają wyróżnić auto z Polski na tle innych, luksusowych samochodów.

Projektanci, myśląc o luksusie, nie zapomnieli o technologicznych nowinkach. Elektronika ma być tu na najwyższym poziomie. Koncept zakłada stworzenie przestrzeni do pracy lub odpoczynku, gdzie pasażer będzie mógł swobodnie korzystać z rozbudowanego systemu audio-video i komputera z zaawansowanym systemem informatycznym. Oczywiście internet na super szybkim łączu.

Varsovia to również propozycja dla ludzi, którzy marzą o relaksie. SPA? Dlaczego nie! Wewnątrz samochodu mają być warunki przypominające najlepsze ośrodki SPA. Tu istotną rolę ma odgrywać fotel, składający się z 9 niezależnych elementów – dopasuje się do sylwetki użytkownika, posiadać ma układ chłodzenia, ogrzewanie czy kilka rodzajów masażu. Taka podróż to czysta przyjemność i niewyobrażalny komfort.

samochód przyszłości Varsovia
Centrum dowodzenia. Wnętrze samochodu. (fot. materiały prasowe)

Jesteś nie w sosie? Samochód pomoże Ci zbudować sprzyjającą aurę. Automatyczne rozpoznanie stanu emocjonalnego to najbardziej innowacyjna funkcja w Varsovii. Dzięki temu samochód może zaproponować najlepsze rozwiązanie, od twardości fotela, przez dogodne oświetlenie, po ulubioną muzykę lub film. Twórcy zaznaczają, że Varsovia ma być pierwszym w historii pojazdem, który automatycznie dopasuje się do nastroju podróżujących w nim osób. Brzmi nieźle prawda? Czekamy więc na 2018 rok i premierę polskiego samochodu premium.

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami. >>> Czytaj więcej artykułów autora <<<