Kobieta Pięlegnacja TOP Włosy

Jak pielęgnować włosy latem?

Share On Facebook

Latem na nasze włosy zagrożenia czyhają niemal z każdej strony. Jak je ochronić, aby zachowały świetną kondycję również tą porą roku?

Nie da się ukryć, że latem włosy wymagają bardziej intensywnej pielęgnacji. Jest to spowodowane szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, słońca, suchego powietrza, słonej, morskiej wody, a nawet tej chlorowanej z basenu. Nie musimy biernie się temu przyglądać. Co zrobić, aby ochronić nasze włosy?

Fryzura

Sądzisz, że latem możesz pozwolić sobie na szaleństwa, rozpuszczone włosy itp.? Nic bardziej mylnego! To właśnie podczas tej pory roku najlepiej wstrzymać się ze zmianą koloru, a pukle lepiej zbierać w kucyk, warkocz, czy koczek. Im mniejsza powierzchnia narażona na promieniowanie tym lepiej.

Kosmetyki z filtrem UV

Nie tylko nasza skóra wymaga ochrony przed promieniami słonecznymi, ale też włosy, szczególnie kiedy są rozpuszczone. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki z filtrami UV. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć nie tylko mgiełki, ale również szampony i odżywki ochronne. My polecamy raczej produkty bez spłukiwania, które będą miały większą szansę zadziałać. Godna wspomnienia jest na pewno mgiełka z filtrem wyprodukowana przez blogerkę Anwen.

Nakrycia głowy

Większość z nas ich nie lubi, jednak w niektórych wypadkach są koniecznością. Nakrycia głowy chronią włosy przed słońcem, ale również zabezpieczają nas przed udarem, który może być bardzo groźny. Chustkę, czapkę lub kapelusz warto zakładać nie tylko podczas plażowania, ale również w czasie wypadów na miasto. Mimo tego że możemy nie czuć gorąca – promienie UV atakują!

Co przed i po kąpieli?

Słona woda i chlor działają na włosy destrukcyjnie, dlatego przed kąpielową dobrze jest nałożyć na nie ulubiony olej i zwinąć w ciasny koczek, co zabezpieczy je przed nadmiernym wysuszeniem. Lepiej nie stosować do takich zabiegów odżywek, ponieważ nie są one aż tak naturalne. Po kąpieli dobrze jest wejść pod prysznic i opłukać włosy z chloru i soli.

Czy warto używać silikonów?

Na temat silikonów jest bardzo wiele opinii. Są ich zwolenniczki i zdeklarowane przeciwniczki. Latem jednak warto się z nimi pogodzić i stosować je dość obficie na same końce włosów. Dzięki temu te będą odpowiednio zabezpieczone.

Odżywanie włosów

Nie tylko zimą włosy potrzebują silnego odżywiania, ale też latem. Warto w tym czasie stosować mocno nawilżające i odżywcze odżywki oraz treściwe maski. Wiem, że olejowanie może być nieprzyjemne podczas upałów, ale nie warto pomijać tego zabiegu, ponieważ może zdziałać cuda. Więcej o olejowaniu przeczytasz tutaj.

Jak pielęgnować włosy latem

Suszenie włosów

Odwieczne pytanie – czy suszyć włosy suszarką, czy na słońcu? Nasza odpowiedź – w cieniu! Jeśli będziemy suszyć włosy na słońcu, narazimy je na szybkie parowanie wody, co może skutkować silnym przesuszeniem, czego lepiej unikać.

Mycie włosów

Latem skóra głowy przetłuszcza się dużo szybciej niż podczas reszty roku. Właśnie dlatego często wtedy myjemy je codziennie. Lepiej do tego używać delikatniejszych produktów bez SLS/SLES (więcej o produktach bez silnych detergentów przeczytasz tutaj), mogą to być np. szampony dla dzieci.

Co zrobić, aby kolor włosów nie płowiał?

Stosując się do wszystkich powyższych wskazówek, szczególnie do osłaniania włosów kapeluszami i chustkami, sprawimy, że kolor farbowanych włosów nie będzie płowieć. Lepiej wtedy kompletnie wykluczyć moczenie ich w słonej oraz chlorowanej wodzie. Dzięki temu będziemy mogły cieszyć się pięknym kolorem przez długi czas.

Przeczytaj również: Indyjska pielęgnacja włosów z Sesą, Vatiką i Heshą [TEST]