Kobieta Paznokcie Pięlegnacja

Powrót do naturalności. Czy musi być bolesny?

Share On Facebook

Piłowanie, malowanie i poprawianie najdrobniejszego odprysku. To codzienność grona kobiet, które dbają o wygląd swoich dłoni. Właśnie dlatego wiele z nich decyduje się na zastosowanie sztucznych paznokci. Jednak to rozwiązanie krótkotrwałe, bo po czasie trzeba zrobić przerwę od hybryd. Jak uporać się z uszkodzoną płytką?

Powroty do naturalności zawsze są trudne. Najgorszy jest okres przejściowy, w którym paznokcie łamią się i wyginają w niemal każdą stronę. Jeśli zmagasz się z takim problemem, przeczytaj poniższe sposoby na regenerację po hybrydzie i tipsach.

Zbawienne kąpiele

Do miseczki z ciepłą wodą dodaj kilka kropli oliwy z oliwek. W takim roztworze mocz swoje dłonie codziennie przez około 15 minut. Po wyjęciu ich z cieczy zastosuj odżywczy krem do rąk i paznokci. Możesz do tej mikstury dodać również troszkę soku z cytryny. Ta mieszanka jest znana od bardzo dawna i była stosowana nawet przez nasze babcie. Jeśli będziesz stosować ją regularnie, Twoje paznokcie w szybkim tempie wrócą do formy.

Odżywki dostępne w drogeriach i aptekach

Lepiej nie stosować ich świeżo po ściągnięciu sztucznych paznokci. Ale już po kilku dniach możesz spróbować różnych odżywek. Godne polecenia jest Regenerum dostępne w aptekach oraz Nail Tek II, który jest bogaty w proteiny, dzięki czemu uzupełnia i łączy warstwy paznokcia, nadaje im siłę oraz elastyczność.

Lakier do paznokci

Dodatkowa warstwa lakieru do paznokci sprawi, że będą się one mniej kruszyć. Da Ci to możliwość odpowiedniego zapuszczenia ich i na pewno wspomoże cały proces regeneracyjny. Rozdwojone paznokcie nie wyglądają estetycznie, dlatego takie rozwiązanie doda Ci otuchy.

Kremy do rąk

Wiele kremów do rąk jest źródłem witamin i drogocennych minerałów, które na pewno wspomogą pozytywnie Twoją walkę o piękne paznokcie. Używaj ich nawet kilka razy dziennie. Godny polecenia jest ten firmy Neutrogena, Formuła Norweska. Po dwóch tygodniach stosowania paznokcie stają się dwa razy mocniejsze, a skórki wokół wyczuwalnie miększe.

Piłowanie

Być może pilniczek stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem, ale nie przejmuj się, bo już po kilku tygodniach będziesz mogła cieszyć się zdrowymi i pięknie wyglądającymi paznokciami. Wybierz produkt, który nie jest zbyt drażniący, czyli odrzuć wszelkie metalowe i gruboziarniste warianty. Przy wrażliwej płytce dobrze sprawdzi się pilnik drobnoziarnisty lub teflonowy.

Najważniejsza jest regularność. Jeśli będziesz stosować się do powyższych zaleceń, to powinnaś w krótkim czasie zauważyć zadowalające Cię efekty. Nie poddawaj się po pierwszym niepowodzeniach. Cierpliwość zawsze popłaca.

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<