Kobieta Pięlegnacja

Piękna i zdrowa skóra? To proste i tanie!

Share On Facebook

W swoim życiu balsamowała się każda z nas. Jednak coraz popularniejsze staje się olejowanie ciała, które przynosi wiele pozytywnych efektów. Ta substancja jest stosowana od starożytności, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej.

olejowanie skóry

Po co olejować?

Olej przede wszystkim ofiarowuje zbawiennie nawilżenie skóry, ale również może pozytywnie wpłynąć na jej regenerację, cellulit oraz rozstępy i wszelkie niedoskonałości. Wszystko zależy od taki na jaki olej się zdecydujesz, bo każdy ma inne właściwości. Niektóre z nich mają działanie nawet przeciwzmarszczkowe. Dlatego dzięki niemu piękna i zdrowa skóra może być możliwa.

W jaki sposób olejować?

Weź około sześciu łyżek swojego ulubionego oleju i dodaj do niego około 15 kropli olejku eterycznego. Tę mieszankę nałóż na skórę, a przy tym nie zapomnij o masażu, który ma działanie pobudzające. Zabieg wykonuj około 10-15 minut i skupiaj się na każdej partii ciała. Dzięki dodatkowi olejku eterycznego ten rytuał stanie się również ulgą dla Twoich zmysłów, pozwoli Ci się odprężyć i zregenerować po całym dniu.

Najważniejsza jest regularność, więc trwaj dzielnie przy swoim postanowieniu walki o piękne ciało. Ono Ci się odwdzięczy i już po około miesiącu zauważysz poprawę w jej nawilżeniu i naprężeniu.

Jaki olej wybrać?

Na początku swojej drogi możesz użyć tego, który posiadasz w kuchni. Każdy rodzaju oleju ma nieco inne zastosowanie, dlatego warto wypróbować kilka i zdecydować, który najlepiej sprawdza się na naszej skórze. Najważniejszym warunkiem jest to, aby produkt nie był rafinowany, ponieważ podczas tego procesu traci on swoje właściwości odżywcze.

 

piękna i zdrowa skóra

Za balsam z wyższej półki musisz zapłacić około 40-50 złotych, dlatego olejowanie jest tańszą i przede wszystkim skuteczniejszą alternatywą.  A czy Wy używacie oleju nie tylko w kuchni? Jakie daje rezultaty w Waszym przypadku?