Mężczyzna Moda

Marynarki na lato. Ma być lekko i komfortowo

Share On Facebook

Przewiewna i z cienkiego materiału marynarka to podstawa stylowego ubioru na lato.

Robi się ciepło, dlatego najważniejszy jest komfort noszenia każdej części garderoby. To samo dotyczy marynarek, które w okresie cieplejszej pory roku nie mogą „ciążyć” na ciele. Często letnie marynarki uszyte są z lżejszych materiałów jak bawełna i len. Co ważne, nie powinny posiadać podszewki. Ma być przewiewnie, lekko i przede wszystkim wygodnie.

Jakie marynarki na lato?

Marynarki uszyte z dzianiny mogą być również eleganckie. Jest to oczywiście materiał, który często się gniecie, jednak dobrany do całości z dodatkami może zrobić dobre wrażenie i odwrócić uwagę od lekkich niedoskonałości. Bardziej wybredni panowie, którym znudziły się gładkie marynarki chętnie sięgają po fason ze wzorami. Tu króluje bezwątpienia krata, którą można ciekawie zestawić z jednokolorowymi chinosami. Lato to idealna pora, aby pokazać się w marynarce w kratę.

marynarki na lato
Jasny kolor marynarki, to dobry wybór na ciepłe dni / fot. 123RF

Unikaj ciemnych kolorów

Trzeba o tym również pamiętać, gdy chcemy ubrać marynarkę w ciepły i słoneczny dzień. Zapomnijmy o odcieniach granatu i ciemnych brązach. Czerń zarezerwowana jest wyłącznie na formalne okazje, choć i tak należy tego koloru unikać latem. Kiedy na niebie góruje słońce najodpowiedniejszymi kolorami są jasne odcienie: szarości, beże, niebieski czy błękit gołębi. Te kolory można ciekawie zestawić z ciemniejszymi spodniami. Jeśli jednak uprzemy się, aby góra miała ciemniejsze barwy, najważniejsze aby materiał marynarki był przewiewny i lekki.

A jaki rodzaj marynarki na lato Wy byście wybrali?