Dziecko HOT Kobieta Make up

Makijaż dzieci – dobra zabawa czy gruba przesada?

Share On Facebook

Małe dziewczynki już nie tylko bawią się lalkami. Coraz częściej sięgają po kosmetyki i tworzą na swoich twarzach niesamowite makijaże. Chętnie udzielają też porad innym.

Kilkuletnia dziewczynka z grubą warstwą pudru na twarzy, w mocno wytuszowanych rzęsach i pomalowanych ustach. Takie obrazki coraz częściej pojawiają się w sieci. Wrzucają je zarówno dumne mamy jak i same dziewczynki. Nie ulega wątpliwości, że makijaż dzieci budzi wiele kontrowersji. Dobra zabawa a może już gruba przesada? Sprawdziliśmy co sądzą o tym Internauci.

makijaż dzieci

Część z Internautów uważa to za świetną, niewinną zabawę. Małe dziewczynki mogą przez chwilę poczuć się jak dorosłe kobiety, przy tym spędzają ciekawie czas ze swoimi mamami. Zwolennicy dziecięcego makijażu dodają, że akcje malowania twarzy to teraz stały element wielu festynów i imprez. Co za różnica czy na buźce dziecka pojawi się tygrysek czy błyszcząca szminka?

makijaż dzieci

Przeciwnicy z kolei mówią makijażowi dzieci twarde nie. Podkreślają, że maluchy to maluchy i mają jeszcze czas na „bycie dorosłymi”. Ostro krytykują również zamieszczanie takich zdjęć w Internecie. Dzieci mogą wówczas paść ofiarą hejtu , który z kolei ma bardzo negatywny wpływ na ich psychikę. Dodają, że dla małych dziewczynek powinny istnieć ważniejsze rzeczy niż makijaż.

A Wy co uważacie na ten temat? Jesteście wśród zwolenników czy może przeciwników dziecięcego makijażu? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.