Kobieta Pięlegnacja

Darmowe podpaski i tampony dla kobiet w Szkocji

Share On Facebook

Według władz Szkocji niedopuszczalnym jest to, aby jakakolwiek kobieta nie mogła korzystać ze środków higienicznych. Próbują rozwiązać ten problem. W jaki sposób?

My mamy 500+, a jak nazwać program refundujący tampony i podpaski? Szkocja planuje zapewnić najbiedniejszym kobietom dostęp do środków higienicznych. Program ma trwać pół roku i skupi swoje działania na mieszkankach Aberdeen. Darmowe podpaski i tampony dla kobiet w Szkocji mogą stać się faktem już niebawem.

Darmowe podpaski i tampony

Jednak już ta akcja w jednej części państwa może zainicjować takie działania w całym kraju. Może nawet udałoby się zagwarantować tampony i podpaski wszystkim kobietom, bez względu na dochody? Od powodzenia projektu zależy to, czy kraj zdecyduje się wprowadzić takie rozwiązanie na stałe.

Darmowe podpaski i tampony

Za program jest odpowiedzialna Organizacja Community Food Initiatives North East (CFINE), której celem jest poprawa zdrowia oraz samopoczucia osób dotkniętych biedą. Według ich obliczeń statystyczna kobieta przez swoje całe życie zostawia w sklepach ponad 5000 funtów na środki higieniczne. Jest to dość duża kwota. Wiele kobiet nie może sobie na to pozwolić, stając przed wyborem kupna jedzenia, czy podpasek. Właśnie dlatego projekt jest rozsądny i może przynieść sukces. Na pewno będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo dotyka realnego problemu, z którym boryka się bardzo wiele kobiet.

Przeczytaj również: Miesiączka w samej bieliźnie – bez tamponów i podpasek!