Kobieta Make up

Jak prawidłowo tuszować rzęsy?

Share On Facebook

Codzienny makijaż może obejść się bez podkładu, szminki, czy cienia do powiek, ale bez tuszu już niekoniecznie! Dowiedz się jak poprawnie tuszować rzęsy.

Tuszowanie rzęs jest niezbędne nawet przy najbardziej podstawowym makijażu. Dodaje spojrzeniu wyrazistości i charakteru. Jaki jest sposób na piękne rzęsy? My go znamy i chętnie się z nim podzielimy, bo sama maskara to nie wszystko!

jak tuszować prawidłowo rzęsy

Kiedy tuszować rzęsy?

Tuszowanie rzęs powinno być ostatnim elementem makijażu. Powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ włoski przyprószone cieniami, czy pudrem nie będą prezentować się spektakularnie.

Dlaczego tusz do rzęs zasycha i jak rozpoznać, że jest zepsuty?

Często zdarza się tak, że tusz zasycha. Zazwyczaj jest to spowodowane niewłaściwym jego użytkowaniem. Przy wyjmowaniu szczoteczki z buteleczki powinniśmy to zrobić jednym, zdecydowanym ruchem. Odruch pompowania nie jest właściwy. Przez to do środka pojemniczka jest wtłaczane powietrze, a to powoduje szybsze zasychanie kosmetyku. Tusz do rzęs, który nie nadaje się już do użytku będzie tworzył grudki na rzęsach, wtedy nie powinnaś go już używać.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie tuszu do rzęs?

Odpowiedni dobór szczoteczki jest bardzo ważny. Jeśli jesteś posiadaczką rzadkich i lichych rzęs lepiej byś wybrała grubą i gęstą szczoteczkę, natomiast jeśli masz proste rzęsy, świetnym wyborem będzie szczoteczka w kształcie łuku. Kolor tuszu jest równie ważny. Blondynki powinny wybierać raczej brązowe i brązowo-czarne odcienie, natomiast brunetki i szatynki – czarne.

Tuszowanie rzęs krok po kroku

Pierwszym krokiem, który powinnaś wykonać jest dokładne rozczesanie rzęs i upewnienie się, że nie znajduje się na nich żadna tłusta substancja (olejek, krem). Tak przygotowane rzęsy możesz delikatnie oprószyć transparentnym pudrem, dzięki temu tusz będzie lepiej utrzymywał się na rzęsach. Zalotka nie jest koniecznością, jednak może się przydać! Podkręci i dodatkowo rozdzieli włoski, więc warto jej użyć. Następnie pomaluj maskarą jedynie same końcówki, a dopiero później od nasady po same końce. Delikatne ruchy w prawo i w lewo pozwolą na dokładne rozdzieleni rzęs – zygzak górą! Kilka warstw? Dlaczego nie? Tylko poczekaj, aż pierwsza wyschnie, aby zastosować kolejną, w przeciwnym razie możesz skończyć z odnogami motyla zamiast rzęs!

Najpierw powinno się tuszować dolne rzęsy, a dopiero później górne. Dzięki temu te pierwsze nie opadną, co często zdarza się, po oparciu o np. powiekę.

Jak uzyskać efekt mega podkręconych rzęs?

Bez zalotki się nie obejdzie! Najpierw podkręć rzęsy tym przyrządem, następnie użyj wodoodpornego tuszu, który zaschnie szybciej niż jego klasyczna wersja. Pomaluj samej końce rzęs, a następnie je podkręć posuwistym ruchem od samej nasady.

jak prawidłowo tuszować rzęsy

Jak wydłużyć rzęsy?

Układając szczoteczkę pionowo i malując nią rzęsy od nasady po same końce, sprawimy, że będą bardziej wydłużone. Jest to również świetny sposób na precyzyjne pomalowanie dolnych rzęs.

Jak malować rzęsy, żeby nie pobrudzić powieki?

Ten problem dotyczy wielu kobiet. Jako pierwsze rozwiązanie znalazły Azjatki. Mają one głęboko osadzone oczy, które bardzo trudno jest pomalować. Przyda Ci się kawałek tekturki, może to być np. stara wizytówka. Na brzegu kartoniku wytnij półkole zbliżone rozmiarem i kształtem do powieki. Ta podkładka zapewni Ci czystą powiekę bez rozmazywania i śladów. Jeśli wolisz bardziej trwałe rozwiązania, możesz zakupić specjalną plastikową „mascara shield”, która jest wielorazowego użytku.

Zobaczcie jak samemu zrobić osłonkę na powiekę:

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<