Face charts czyli karty do makijażu, robią furorę na Instagramie
Kobieta Make up

Face charts czyli karty do makijażu, robią furorę na Instagramie. Zobacz makeup na papierze!

Share On Facebook

Face charts to świetna zabawa zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Na kartach do makijażu możemy zapisać nawet najbardziej szalone i skomplikowane pomysły!

Zwykła kartka papieru z zarysem twarzy może posłużyć jako podstawa do niesamowitych projektów. Z kart do makijażu czyli tak zwanych face charts korzystają głównie wizażyści. Dzięki temu mogą utrwalić swoje pomysły i później zaprezentować je klientom. Przetestować również nowe rozwiązania. Face charts są także wyjątkowo przydatne podczas pokazów mody, gdzie wizażyści mają w krótkim czasie wiele modelek do stylizacji.


Kart do makijażu używają także znane Youtuberki, np. Marta Zmalowana. Uwielbiam zabawy Facechartami , totalnie mnie to wciągnęło  – przyznaje na Instagramie. Zgadzacie się z nami, że jej prace wyglądają niczym „dzieła sztuki”? Stylizacje Marty bardzo spodobały się Internautkom. Oto niektóre z komentarzy (oryginalna pisownia):

margaritka_uk Zawsze stworzysz arcydzieło ❤️

marchewkowydzien Usta czy oczy co mi sie bardziej podoba😊

edyskab Inspirujesz 😄


Face charst przydadzą się również amatorom, którzy chcą przeprowadzić makijażowy trening czy po prostu poeksperymentować. Do malowanie możemy użyć praktycznie wszystkich kosmetyków, szczególnie spisują się tutaj kolorowe produkty.


Karty do makijażu mają jednak swoje minusy. Zdaniem wielu wizażystów nie wszystkie kosmetyki wyglądają tak samo na kartce papieru, co na skórze. Szczególnie tyczy się to metalicznych, jasnych kolorów. Face charts są również dosyć drogie. Jedna karta to koszt około 20 zł, zestaw około 45 zł.