HOT Kobieta Make up

Dobieramy rzęsy do kształtu oka. Przeczytaj przed wizytą

Share On Facebook

Piękne, gęste rzęsy to podstawa makijażu. Ważne aby były dobrane odpowiednio do kształtu oka. Razem ze stylistką rzęs Patrycją Rynkiewicz podpowiadamy jak to zrobić.

Przedłużane rzęsy to dla wielu kobiet nieodłączony element makijażu. Efektowne, niewymagające dodatkowej stylizacji mają mnóstwo zalet. Zdarza się jednak, że rzęsy zamiast upiększać szpecą. Dzieje się tak zwykle, kiedy są źle dobrane do kształtu oka. Bez obaw każdy kształt oka nadaje się do stylizacji rzęs. Musimy być tylko pewne, że nasza kosmetyczka indywidualnie podchodzi do klientek i wie jakich trików użyć. Ważne, abyśmy same były świadome w czym nam będzie dobrze – wyjaśnia Patrycja.

 

Kształt oka, a metody przedłużania rzęs
Oczy w kształcie migdału

Sytuacja idealna, do tego kształtu pasują zarówna każdy rodzaj rzęs jak i metoda doczepiania. Wszystko zależy od upodobań klientki. Możemy puścić wodze fantazji.

Duże oczy

W tym wypadku należy uważać żeby nie przesadzić i klientka nie wyglądała komicznie. W takich sytuacjach stawiam na lekkie zagęszczenie i przedłużenie rzęs. Efekt jest wtedy bardzo naturalny.

Małe oczy

Wówczas staram się jak najbardziej optycznie powiększyć oczy. To moje główne zadanie. Używam do tego możliwe najdłuższych rzęs oraz mocno zagęszczam ich linię. Efekt jest piorunujący. 

 

Okrągłe oczy

W tej sytuacji za pomocą stylizacji optycznie przybliżam oko do idealnego kształtu migdała. Rzęsy nakładam od połowy oka i stopniowo zwiększam długość włosków.

Oczy z opadającą powieką

Opadająca powieka to najtrudniejsze zadanie dla stylistki. W tym przypadku stosuję rzęsy długie o dużym stopniu zagęszczenia. Bazuję głównie na fragmencie opadającej powieki, co pozwali mi sprawnie zamaskować problem. 

Pamiętajcie zanim zdecydujecie się na przedłużanie rzęs porozmawiajcie ze swoją stylistką, jak chcecie by były one wykonane. Upewnijcie się, że odpowiednio dobierze metodę do kształtu waszego oka. Chodzi w końcu o wasz wizerunek.

 

Pierwszy komentarz dla “Dobieramy rzęsy do kształtu oka. Przeczytaj przed wizytą

Comments are closed.