5 najgorszych wpadek makijażowych
Kobieta Make up TOP

5 najgorszych wpadek makijażowych

Share On Facebook

Malujemy się, żeby wydobyć to co w nas najpiękniejsze, a ukryć niedoskonałości. Czasem jednak nie wszystko pójdzie zgodnie z planem…zobacz 5 najgorszych wpadek makijażowych.

Zrobienie dobrego makijażu – przed tym zadaniem staje codziennie większość z nas. Niestety nie możemy skorzystać z pomocy Magdy Pieczonki czy Red Lipster Monster. Zdane same na siebie czasem popełniamy błędy. Wybraliśmy 5 najgorszych makijażowych wpadek.

Zbyt cienkie i ciemne brwi

Ten makijażowy „grzech” ląduje jako pierwszy na naszej liście. Zbyt cienkie brwi wyostrzają rysy i dodają nam lat. Jakiś czas temu pojawiła się moda na grube, ciemne brwi. Wiele kobiet zbyt mocno wzięło sobie jednak do serca ten trend. Nawet blondynki o jasnej cerze zafundowały sobie kruczoczarne brwi. Efekt? Wprost komiczny. Pamiętajmy, że wszędzie a zwłaszcza w makijażu należy zachować umiar.

Źle dobrany fluid

To zdecydowanie jedna z najgorszych wpadek makijażowych, jaka może się nam przytrafić. Zwykle wybieramy za ciemny podkład, co skutkuje nienaturalnym, śmiesznym wyglądem. Przykładajmy do zakupu fluidu odpowiednią wagę. Próbkę sprawdzajmy przy dziennym świetle, rozsmarujmy ją na twarzy a nie na nadgarstku. Istotne jest również staranne zaaplikowanie podkładu.

Posklejane rzęsy

Nasz numer trzy. Nic nie wygląda tak nieestetycznie jak posklejane, kruszące się rzęsy. Cała twarz wydaje się wtedy nieświeża. Pamiętaj aby dokładnie zakręcać tusze i wymieniać je co kilka miesięcy. Kosmetyk aplikuj zygzakiem od nasady po same końce. Nigdy nie kładź się też bez wcześniejszego zmycia makijażu.

 


Grudkowa cera

Na tę makijażową wpadkę składa się kilka błędów. Po pierwsze pewnie za szybko nakładasz podkład. Krem potrzebuje czasu aby się wchłonąć. W przeciwnym razie może się zważyć. Kolejny błąd, który przyczynia się do efektu grudkowej cery to aplikowanie korektora pod pokład. Pamiętaj, korektor zawsze ląduje na fluidzie a nie odwrotnie.

Przerysowane usta

Ciemna konturówka, dużo pomadki a na to jeszcze błyszczyk? W tej kompilacji łatwo o przesadę. Szczególnie uważajmy również przy makijażu permanentnym i powiększaniu ust. Nikt z nas przecież nie chce osiągnąć efektu Kaczora Donalda.