Fitness Gadżety Kobieta Trendy

Ty też możesz zostać syreną!

Share On Facebook

Kursy, podczas których pływa się z syrenim ogonem są rzeczywistością! Możesz stać się Arielką, a do tego poprawić sylwetkę!

Nieważne ile masz lat, możesz ubrać piękny, kolorowy ogon i poćwiczyć takie pływanie! Jak się porusza w wodzie z jedną płetwą? Niezbyt łatwo, to jest pewne. W końcu na takim kursie nie chodzi tylko o założenie błyszczącego ogona, ale też o nabycie pewnych umiejętności.

Syrena w wodzie powinna wyglądać elegancko i z gracją pokonywać kolejne morskie fale. Julia Sardella prowadzi kurs syreniego pływania w Marsylii. Trenerka jest byłą mistrzynią w pływaniu synchronicznym. Natomiast największą popularnością cieszą się kursy na Filipinach prowadzone przez Akademię Syren.

Pływanie w syrenim ogonie wymaga wprawy. To nie do końca jest jedynie zabawa. Ten sport łączy ze sobą ćwiczenia mięśni brzucha, odpowiednie oddychanie, a nawet cardio! W końcu machanie taką wielka płetwą nie jest zbyt naturalne dla człowieka.

Niezbędne przy syrenim pływaniu jest zanurzenie całkowicie głowy w wodzie. Bez tego się nie obejdzie. Mnie przypomina to trochę pływanie delfinkiem! Właśnie dlatego na takim kursie najpierw należy nauczyć się nurkować bez osprzętu, aby odpowiednio wyćwiczyć oddech. Pozostaje jeszcze kwestia samego ogona, który cóż… Do najtańszych akcesoriów nie należy! Można go kupić za około 400 zł. Jednak na niektórych kursach można go po prostu wypożycz, co jest na pewno pocieszające.

Gdzie popularne jest pływanie niczym Arielka? Na Filipinach, we Francji, czy USA. Tam powstają już profesjonalne grupy. A co z Polską? Czy w naszym kraju ta moda ma szanse zaistnieć?

Zdjęcie główne: Instagram kristenmedina88

Przeczytaj również: A w internecie… moda na syreny!