jak zrzucić ciążowe kilogramy
Dziecko Fit Mama

Jak zrzucić ciążowe kilogramy? 3 proste sposoby

Share On Facebook

Choć na powrót do formy sprzed okresu ciąży warto dać sobie co najmniej… rok (tyle czasu organizm potrzebuje by w pełni zregenerować się po ciąży i porodzie!), to tych kilka czynności sprawi, że kilogramy zaczną „gubić się same”. Jak zrzucić ciążowe kilogramy? Podpowiadamy!

Kilka ciążowych kilogramów stracisz… po prostu rodząc dziecko. Sam maluszek, łożysko, wody płodowe – same w sobie ważą sporo. A później…

Fot. Ilya Andiyanov/123RF
  1. Karm piersią i… chudnij! W początkowym etapie karmienia, gdy dziecko je sporo i jest przystawiane do piersi gdy tego potrzebuje, Twój organizm przyjmuje niejako rolę wielkiej fabryki pokarmu. By sprostać zapotrzebowaniu małego ssaka musi włożyć naprawdę mnóstwo energii, a Ty, karmiąc, tracisz w ciągu doby nawet 500 kcal! W trakcie karmienia w Twoim organizmie uwalnia się też oksytocyna, hormon odpowiedzialny m. in za obkurczanie macicy. To między innymi dzięki niemu brzuch po porodzie zmniejsza się z dnia na dzień.
  2. Spacery – przyjemne z pożytecznym. Codzienny spacer z wózkiem to wręcz obowiązek. Jeśli maluszek jest zdrowy, na dworze nie ma wielkiego mrozu czy porywistego wiatru, koniecznie idźcie się przejść! Nikt nie powiedział, że musisz spacerować przestępując powoli z nogi na nogę przez godzinę czy dwie. Podkręcając tempo możesz w tym samym czasie przejść przez pół miasta! Tak w ramach fitnessu.
  3. Codzienne obowiązki – to tak naprawdę najskuteczniejszy fitness, jaki chcąc nie chcąc, zagwarantuje Ci Twoja nowa życiowa rola. Przewijanie, podnoszenie, odkładanie, kołysanie; wstawianie prania, ubieranie, spacery, kąpiele… Naprawdę nie ma wiele czasu, by siedzieć w fotelu :).

Oczywiście, gdy już poczujesz siły i motywację, możesz włączyć do codziennej aktywności sport! Basen, bieganie, aerobik czy taniec nie tylko zadziałają korzystnie na Twoją figurę, ale i…psychikę! Godzinka w ciągu dnia tylko dla siebie działa cuda.

 

Zdjęcie główne: © Natalia Deriabina/123RF