pokój dziecięcy w stylu skandynawskim
Akcesoria

Blisko natury i stylowo! Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

Share On Facebook

Dużo drewna, naturalne tkaniny i stonowane barwy, ale ze szczyptą koloru. Pokój dziecięcy z stylu skandynawskim to teraz numer jeden w temacie designu dla maluchów.

Pokój dla dziecka? Ma być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Przystosowany do wieku dziecka, z mnóstwem miejsca na zabawki i dziecięcą kreatywność. Jeśli dołożymy do tego świetny design, otrzymujemy mix idealny!

pokój dziecięcy w stylu skandynawskim
fot. Katarzyna Białasiewicz/123RF

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim to teraz wiodący trend w projektowaniu i urządzaniu przestrzeni dla maluchów.

Wyznaczniki stylu?

Przede wszystkim naturalne materiały! Drewniane meble i zabawki oraz dodatki, jak najmniej plastiku. Do tego bawełniane elementy, len, dzianiny – wszystko po to by było przytulnie i miło!

Jaka kolorystyka?

Dominują neutralne barwy. Biel, szarość, beże. By jednak nie było zbyt nudno i mdło nie zaszkodzi szczypta koloru. Mogą być pastele. Pudrowy róż czy mięta będą jak najbardziej na miejscu. Mile widziane są też mocniejsze kontrasty! Żółty, zielony a nawet…czarny kolor świetnie podbiją neutralne tło.

Spójrzcie, jakie inspiracje znaleźliśmy dla Was w sieci:

pokój dziecięcy w stylu skandynawskim
fot. Katarzyna Białasiewicz/123RF

Pokoik gotowy na przyjęcie maluszka! Delikatna kolorystyka – dominuje biel i beż. Nie brakuje kontrastowych czarnych dodatków (pościel, plakaty, girlandy i naklejki na ścianie). Takie kontrasty w pierwszych tygodniach życia maluchy widzą najlepiej. Pojemne białe komody pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria i ubrania. Na jednej z nich umieszczono przewijak. Praktycznie i stylowo.

Tu dziecięcy pokój w którym prym wiedzie szarość i biel. Jako dodatki – miękki dywan idealny do zabawy na podłodze, do tego dopasowana kolorystycznie pościel. Naszą uwagę zwrócił praktyczny i stylowy worek na zabawki:

Have a nice day 🙋🏻👧🏻

A post shared by Katerina Paskova (@bykoczanska) on

Więcej koloru? Proszę bardzo! Stonowane białe tło ożywiają naklejki na ścianie i… kolorowe książeczki i zabawki! Do tego kolorowy plakat na ścianę. Jak Wam się podoba?

I've been thinking a lot about making homes feel meaningful, not just aesthetic. I think about this a lot with the children – how to make their home (because it's theirs too) somewhere that nurtures creativity and freedom to explore – not somewhere where Mama says don't spoil the new rug… Perhaps surprisingly their bedroom is always calm – there's not much there other than books – but it's doesn't mean they don't have fun in there. With this in mind I've been planning an outdoor space that matches the sort of creative place their room is. On my blog, I've been looking at dens and playhouses and how to add a bit of magic to their imaginative play. I hope you might find it inspiring. Link up top in bio.

A post shared by Our Story Time • Huma (@ourstorytime) on

A tu już pastele. Mięta, pudrowy róż – na meblach i dodatkach. Są i gwiazdki – jeden z charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego.

Uczciwie przyznajemy, że dla takich wnętrz moglibyśmy cofnąć się do lat dzieciństwa! Co Wy na to?

Zdjęcie główne: Katarzyna Białasiewicz/123RF