https://beautybag.pl/strefa-influencera-blogera/aliexpress-hit-kit/
HOT Kobieta Make up

Jak wybierać kosmetyki w drogerii? Poznaj kilka zasad

Share On Facebook

Zakup nowego kosmetyku to spore wyzwanie.
Żadna z nas nie chce przecież wyjść ze sklepu z całkowicie nieprzydatnym bublem. Aby tak się nie stało, podpowiadamy jak wybierać kosmetyki w drogerii.

Część z nas ma swoje ulubione, sprawdzone kosmetyki od lat. Nierzadko jednak decydujemy się na zakup czegoś całkiem nowego. Czym się wtedy kierujemy? Opisem produktu, opiniami i komentarzami z Internetu. Przede wszystkim jednak testujemy kosmetyki w drogerii. Jak to zrobić dobrze?

Jak wybierać kosmetyki w drogerii?

Robiąc zakupy w drogerii powinnyśmy zastosować się do kilku reguł. Poznajcie je:

  • Uważaj na bakterie – musimy pamiętać, że drogeria to miejsce, które codziennie odwiedza tysiące osób. Dotykają, testują, nierzadko niezgodnie z przyjętymi zasadami kosmetyki. Testery to prawdziwe siedliska bakterii. Nigdy nie próbujmy kosmetyków bezpośrednio na twarzy. Tyczy się to szczególnie, pomadek, szminek, błyszczyków. Nie wiemy kto wcześniej mógł ich używać. Czy nie miał opryszczki lub innej choroby? Kosmetyki testujmy na dłoni – to o wiele bardziej bezpieczne i higieniczne.
  • W razie potrzeby poproś konsultantkę o chusteczkę, wacik czy płyn do dezynfekcji (możesz go też nosić sama). Te produkty mogą ci się przydać przy testowaniu kosmetyków. W niektórych drogeriach dostępne są również jednorazowe szczoteczki do rzęs. Warto jednak pamiętać, że często to właśnie sam aplikator odpowiada za efekt wydłużonych czy podkręconych rzęs. Używając więc zwykłej, testowej szczoteczki możemy osiągnąć całkiem inny rezultat.
  • Pośpiech jest złym doradcą. Pewnie wiele kosmetyków możemy wybrać szybko, bez zbędnego testowania czy zastanawiania się. Dotyczy to na przykład pomadek, błyszczyków czy bronzerów. Są jednak takie produkty, których wybór wymaga od nas nieco więcej czasu. Chodzi tutaj głównie o podkład ale także korektor czy puder. Aby wybrać odpowiedni kosmetyk dla nas powinnyśmy dokładnie sprawdzić jego właściwości oraz koloryt. Najlepiej odrobinę próbki nałożyć na szyję albo ramiona.
  • Uważaj na promocje. Uwielbiane przez  kobiety obniżki nie zawsze okazują się dla nas dobre. Mnóstwo ludzi, hałas, mało miejsca – to wszystko nie sprzyja przemyślanym zakupom.  Zdarza nam się wtedy kupić produkty, których tak naprawdę nigdy nie użyjemy. Jeśli wybierasz się na promocje wcześniej stwórz sobie listę rzeczy, których potrzebujesz.
  • Kieruj się swoją opinią. To bardzo ważna zasada! Oczywiście warto posłuchać rad konsultantki czy poczytać komentarze w Internecie. Musimy jednak pamiętać, że każda z nas jest inna i sama najlepiej wie, co jest dla nas dobre.
  • Kosmetyki sprawdzaj także poza drogerią. Co to oznacza? Musimy pamiętać, że w drogerii często mamy nienaturalne światło a lustra są małe. Warto więc z próbką na skórze wyjść poza sklep, aby zobaczyć jak produkt prezentuje się przy naturalnym świetle.

Przeczytaj również: AliExpress hit czy kit? Co myślą o tym vlogerki?